Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 maja, 2018 Tytuł artykułu

Kobiety górą w V edycji „Książęcych Manewrów”

Treść artykułu

Podobnie jak w roku ubiegłym zwycięzcą V edycji Brzeskiej Gry Terenowej „Książęce Manewry” został zespół żeński. Tym razem górą było doświadczenie, ponieważ zwycięski zespół, „Wściekłe i Romantyczne”, brał udział we wszystkich dotychczasowych edycjach.

Uczestnicy tegorocznych „Książęcych Manewrów”, skupieni w czteroosobowych zespołach już od godziny 8:30 dokonywali rejestracji i otrzymywali przydział do jednej z trzech tras. Czas do startu upływał zawodnikom na przymierzaniu okolicznościowych koszulek i analizie wskazówek dostarczonych przez organizatorów w pakiecie startowym. Około godziny 10 rozpoczęła się pierwsza, wspólna dla wszystkich konkurencja – quiz sprawdzający wiedzę uczestników w zakresie profilaktyki uzależnień, ciekawostek o Brzegu, geografii i plotek o celebrytach. Po zakończeniu quizu zespoły udały się na wyznaczone im w harmonogramie punkty, aby wykonać następne zadania.

Na każdej z tras uczestnicy mieli dotrzeć do określonego na mapie punktu i tam pod czujnym okiem Agenta Gry zrobić przygotowane dla nich zadanie. Każde z 27 zadań wymagało zaangażowania wszystkich członków zespołu i dużej wszechstronności. Obok wyzwań typowo sprawnościowych (bieg na orientację, ultimate frisbee, gry sportowe, ergowiosła) były zadania wymagające spostrzegawczości, sprytu, wiedzy z różnych dziedzin, umiejętności logicznego myślenia, czy też talentów artystycznych. Uczestnicy zabawy mogli wcielić się w role i zapoznać ze specyfiką pracy policji, straży pożarnej, optyków, leśników, opiekunów osób niepełnosprawnych, tropicieli historii i wielu innych zawodów. Najbardziej atrakcyjne spośród 27 lokalizacji to według uczestników zakamarki schronu przy ul. Reja, wędkarski raj przy stawie Cegielnianym, trasy biegu na orientację oraz „policyjne interview”.

Zakończenie i podsumowanie rywalizacji miało w tym roku miejsce w ogródku letnim „Wozowni”. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników regenerowali siły m.in. spożywając przepyszną grochówkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale wykonane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Chorych na SM. WTZ przygotował również statuetki dla zwycięzców poszczególnych tras, którymi w tym roku okazali się weterani gry, mający sporo doświadczeń z poprzednich edycji. I tak zwycięzcą trasy Czerwonej został zespół „Super Czwórka” (Barbara Andruszkiewicz, Anna Kaśków, Edward Kaśków, Bartosz Tromsa). Na trasie Zielonej najlepiej wypadł zespół „Czterech Wspaniałych Kotwica Brzeg” (Mateusz Płatek, Andrzej Mykicki, Łukasz Górowski, Dariusz Drankowski). Na trasie Niebieskiej rywalizacja o zwycięstwo była bardzo zacięta i trwała do ostatniego zadania. Ostatecznie najlepszy na tej trasie i w całej grze okazał się zespół „Wściekłe i Romantyczne” (Agnieszka Kiełtyka, Katarzyna Kulwicka, Wiesława Mazurkiewicz, Monika Sabat), który wyprzedził o zaledwie kilka punktów „Drużynę B”. Nowością tegorocznej edycji była odrębna klasyfikacja prowadzona dla zespołów reprezentujących brzeskie szkoły średnie. W rywalizacji młodzieżowej najlepsza okazała się drużyna „Ogniem i Młotem” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu.

Nad całością przygotowań i przebiegiem gry czuwali: Małgorzata Lityńska, Katarzyna Oćwieja-Grądziel, Krzysztof Olszewski i Krzysztof Kulwicki. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali praktykanci z ZSZ nr 1 i ZSE w Brzegu. „Książęce Manewry” zostały sfinansowane ze środków Gminy Brzeg, a patronat nad grą objął burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

 

Nie zapomnij udostępnić: