Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 maja, 2018 Tytuł artykułu

Brawo Stal Brzeg – niesamowite zwycięstwo!

Treść artykułu

Niesamowity mecz oglądali 3 maja br. kibice (wśród nich m.in. burmistrz Jerzy Wrębiak) zgromadzeni na brzeskim stadionie miejskim. W spotkaniu dwóch pretendujących do gry w drugiej lidze drużyn Stal Brzeg pokonała 4-2 KS Polkowice.

Pierwsza połowa to przewaga gości, którzy jednak nie udokumentowali jej strzeleniem gola, przez co oba zespoły schodziły na przerwę bez strat i zdobyczy bramkowych. Na drugą część gry gospodarze wyszli z bojowym nastawieniem i z animuszem ruszyli do ataku. Na efekt nie trzeba było długo czekać, bo w 49 minucie gola strzelił Michał Sikorski. To tylko rozjuszyło polkowiczan i po kolejnych ośmiu minutach wyrównali. Mało tego – po kolejnych jedenastu – wyszli na prowadzenie. Wielu kibiców zdawało się wtedy nie wierzyć w sukces naszego zespołu. Ale żółto – niebiescy dopiero wówczas pokazali charakter. Zaczęli zdecydowanie dominować na boisku i w 82 minucie doprowadzili do wyrównania po strzale Dominika Bronisławskiego. Kolejne akcje to istna kanonada brzeżan na bramkę gości. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie na 3-2 strzelił Damian Celuch. Goście w odpowiedzi rzucili się do wyrównania i byli tego bliscy. W sukurs kolegom pod pole karne brzeżan pobiegł nawet bramkarz polkowiczan. A skończyło się to… kontrą Stali, po której piłkę na 4-2 do siatki posłał Aleksander Januszkiewicz. Euforii brzeskich kibiców, zawodników i działaczy nie było końca. Stal pokazała charakter – zadziorność, nieustępliwość, wiarę i walkę do końca. Dzięki zwycięstwu brzeżanie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Najbliższy mecz rozegrają już 6 maja br. o godzinie 15 – na własnym stadionie w derbowym spotkaniu podejmować będą Ruch Zdzieszowice.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali) i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: