Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 maja, 2018 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego – wybór księżnej, Sarsa i Zakopower

Treść artykułu

Koncertami dwóch gwiazd – Sarsy i zespołu Zakopower – zakończył się drugi dzień Dni Księstwa Brzeskiego, których główną areną w tym roku był miejski stadion. Wcześniej na scenie zaprezentował się lokalny zespół o nazwie 404505606, a także wyłoniono – jak co roku – księżną Brzegu. Spośród trójki kandydatów (dwie panie i jeden mężczyzna) największe poparcie w głosowaniu online oraz tradycyjnym (na stadionie uzyskała Donata Przybysz, czyli dotychczasowa księżna. Symboliczne atrybutu władzy (berło, korona) oraz klucz do miasta przekazał Jej burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Przypomnijmy, że gwiazdą pierwszego dnia miejskiego święta był Grzegorz Hyży. W ciągu dwóch dni występy artystów na stadionie oglądało kilka tysięcy osób. Każda z trzech gwiazd Dni Księstwa Brzeskiego otrzymała kosz słodkości od burmistrza Jerzego Wrębiaka, który jednocześnie podziękował artystom za występy, a widzom za tak liczne przybycie i świetną zabawę.

Przypomnijmy, że 3 maja odbędą się uroczyste obchody Święta Konstytucji:

godz. 12:45 – Kościół św. Mikołaja: Msza św. z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja

godz. 13:45 – Pl. Polonii Amerykańskiej: Uroczysty Apel okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja
godz. 14:15 – Duża Scena BCK: Spektakl muzyczno-teatralny, pt. „Niepodległa” w wykonaniu grupy Antytemat Productions BCK. Po spektaklu słodki poczęstunek dla wszystkich widzów!

Zapraszamy!

Nie zapomnij udostępnić: