Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Wystartował XXV Festiwal Piosenki Angielskiej Face The Music Brzeg 2018

Treść artykułu

W poniedziałek, 30 kwietnia, o godzinie 12:30 w Brzeskim Centrum Kultury wystartował już XXV Festiwal Piosenki Angielskiej Face The Music. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który pogratulował organizatorom, życzył powodzenia uczestnikom i wyraził nadzieję, że przyszłoroczna edycja odbędzie się na będącym w trakcie przebudowy Miejskim Amfiteatrze.

Legendarny już festiwal kolejny raz przyciągnął do naszego miasta tłumy uczestników z całej Polski, bo przyjechali do nas wykonawcy m.in. z Stargardu, czy Płocka, co potwierdza słowa pomysłodawcy i organizatora festiwalu, Pana Wojciecha Toporowskiego, że zainteresowanie tą imprezą nie słabnie. W tegorocznej edycji wystąpi 55 wykonawców, którzy zakwalifikowani zostali spośród ponad 200 zgłoszeń i będą podzieleni na dwie kategorie wiekowe: dziecięcą (15 uczestników) i młodzieżową (40 uczestników). Wielu z nich na pewno wiąże z brzeskim festiwalem spore nadzieje i nic w tym dziwnego, ponieważ właśnie na nim pierwsze triumfy święcili m.in. Kamil Bednarek, Alicja Bachleda-Curuś, czy Dominika Gawęda. Kto wie może i wśród tegorocznych wykonawców znajduje się wschodząca gwiazda muzycznych estrad?

Festiwal, którego współorganizatorem jest Gmina Brzeg drugi rok z rzędu jest jedną z atrakcji rozpoczynających się Dni Księstwa Brzeskiego. Laureatów XXV Festiwalu Piosenki Angielskiej Face The Music poznamy na wieńczącym tę imprezę Koncercie Galowym, który odbędzie się we wtorek, 1 maja, o godzinie 18:15 na Stadionie Miejskim.

 

Nie zapomnij udostępnić: