Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Młodzi szachiści walczyli w Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego

Treść artykułu

Trzydziestu młodych graczy wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego w szachach, które odbyły się 28 kwietnia br. w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Do zawodów przystąpiły reprezentacje brzeskich szkół podstawowych – PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 6 i PSP nr 8, a także po dwie drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu. Najlepsza okazała się reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, na drugim miejscu uplasowała się I Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach, natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Przyznano także nagrody indywidualne. Otrzymali je: Karol Hrynyszyn z PSP nr 6, Antoni Sokołowski z PSP nr 5, Michał Uruski z PSP nr 6 i Kamila Bańkowska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Tomasza z Akwinu. Statuetki, pamiątkowe dyplomy i upominki wręczał zwycięzcom Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, a także główni organizatorzy imprezy – Jacek Toporowski z sekcji szachowej Szkolnego Klubu Sportowego „Orlik”, miejski radny Andrzej Jędrzejko oraz nauczyciel z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 Kordian Zamojski. Specjalne podziękowania za udział w zawodach i emocjonującą rywalizację otrzymały wszystkie uczestniczące drużyny.

Przypomnijmy, że Gmina Brzeg w ramach programu Aktywny Kreatywny Maluch organizuje zajęcia szachowe już dla przedszkolaków. Prowadzą je w miejskich placówkach Jacek Toporowski oraz Kordian Zamojski. Praca z najmłodszymi przynosi efekty – dzieci opanowując reguły gry w szachy uczą się logicznego myślenia i poprawiają zdolności intelektualne, a także nabywają umiejętności prawidłowego oceniania sytuacji i uczciwego współzawodnictwa. Dzięki przedszkolnym warsztatom, młodych adeptów szachów jest w naszym mieście coraz więcej.

Dodajmy, że Urząd Miasta rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 r. jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność około 20 brzeskich sekcji klubowych i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: