Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

„Paka dla dzieciaka”– pracownicy Zakładu Karnego z wizytą w Świetlicy „Przystań”

Treść artykułu

Od siedmiu lat na terenie Brzegu działa świetlica środowiskowa „Przystań” prowadzona przez Stowarzyszenie „Pokój i Dobro”  wspierające dzieci i ich rodziny. Świetlica funkcjonuje dzięki dotacji z Urzędu Miasta w Brzegu.

9 kwietnia odwiedzili „Przystań” zacni goście – pracownicy Zakładu Karnego: z – ca dyrektora mjr Jarosław Hołomejko, wychowawca kpt. Marcin Dorociak, wychowawca i rzecznik prasowy por. Magdalena Antoszczyszyn oraz Kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia p. Anna Owczar. W ramach akcji „Paka dla dzieciaka” przynieśli dla dzieci paczki ze słodyczami przygotowane przez osadzonych w brzeskim ZK. Akcja jest kontynuacją podjętych kilka lat temu działań resocjalizacyjnych, polegających na przekazywaniu przez więźniów zebranych przez nich słodyczy placówkom opiekuńczo – wychowawczym dla dzieci. W tym roku obdarowali słodkościami podopiecznych Stowarzyszenia „Pokój i Dobro”.

Wizyta funkcjonariuszy ZK z paczkami od osadzonych sprawiła dzieciom ogromną radość, a krąg dorosłych przyjaciół Świetlicy poszerzył się o nowe osoby wrażliwe na ich potrzeby. Podjęta przez Zakład Karny inicjatywa potwierdza słowa Jeana Anouilha: „Kto pragnie dobra dla drugiego człowieka, zawsze znajdzie sposób, aby coś dla niego uczynić”.

Najwspanialszym podziękowaniem za dobro czynione dzieciom  jest ich uśmiech. Dzieci ze Świetlicy „Przystań” szeroko uśmiechają się do swych nowych przyjaciół.

Materiał przesłany przez: Stowarzyszenie „Pokój i Dobro”

Nie zapomnij udostępnić: