Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Treść artykułu

W środę, 25 kwietnia, o godzinie 10:00, na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu rozpoczął się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy i V Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, organizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu. Zawody otworzył burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który przywitał wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także ich opiekunów i wyraził ogromną radość z tego, że takie zawody się odbywają i cieszą zainteresowaniem wśród młodych ludzi, ponieważ jest to bardzo ważne, aby potrafić się zachować podczas udzielania pierwszej pomocy.

Celem imprezy jest pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zapobieganie wypadkom poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Zespoły składały się z pięciu osób, które miały do pokonania trasę, na której były rozmieszczone cztery bardzo realistyczne, upozorowane stacje związane z zagrożeniem zdrowia lub życia. Do symulowanych zadań należały m.in. resuscytacja krążeniowo-oddechowa, krwotok z nosa, czy uraz kręgosłupa. Oceniana była także samoochrona ratownika, koordynacja pracy w zespole i umiejętność wezwania pogotowia ratunkowego.

Sędzią głównym zawodów był Pan Roman Zięba – instruktor pierwszej pomocy PCK.

Wśród składu sędziowskiego zawodów znalazła się także Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Lipki, która ponadto pomogła przy organizacji zawodów.

W szkołach ponadpodstawowych 1 miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, natomiast w szkołach podstawowych najlepsza okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8. To właśnie te dwie drużyny reprezentować będą nasze miasto na szczeblu regionalnym.

 

Nie zapomnij udostępnić: