Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Wieczór autorski Romany Więczaszek

Treść artykułu

We wtorek, 24 kwietnia, o godzinie 18:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu odbył się wieczór autorski Romany Więczaszek, połączony z prezentacją jej książki poetyckiej pt. „Krople Ze Źródła”. Na to wyjątkowe wydarzenie zaproszony został burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który podziękował za zaproszenie, pogratulował Pani Romanie Więczaszek wydania książki poetyckiej i wręczył jej także kwiaty oraz upominki miejskie. Burmistrz podkreślił także, że docenia lokalnych artystów i wydarzenia kulturowe nie są mu obojętne, wobec czego planowany jest m.in. remont Brzeskiego Centrum Kultury, a trwa już również remont brzeskiego Amfiteatru. Planowane będą także koncerty plenerowe.

Dzisiejsze spotkanie autorskie prowadził Pan Janusz Wójcik, który nie ukrywał swojego zadowolenia z obecności burmistrza i tego, że docenia i pomaga lokalnym literatom. Z kolei o oprawę muzyczną zadbała Oliwia Lis, która zaprezentowała swoje nieprzeciętne umiejętności w grze na gitarze, wprowadzając zebranych gości w wyjątkowy klimat wierszy Pani Romany Więczaszek. Wyjątkowy, ponieważ taka jest właśnie Pani Romana, co podkreślali licznie zebrani goście. Poetka za pomocą pięknych wierszy opowiedziała nam historię swojego życia, od dzieciństwa aż po dziś. Nie zabrakło także wierszy dedykowanych bliskim osobom autorki, m.in. dla Honorowego Obywatela Brzegu Pana Pawła Kozerskiego, którego nazwała „ostatnim księciem na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu”.

Po zakończeniu spotkania przybyli goście mieli okazję porozmawiać z autorką, zakupić jej najnowsze dzieło i otrzymać na nim specjalną dedykację, a ponadto zwiedzić mury odnowionej Biblioteki Miejskiej.

 

Nie zapomnij udostępnić: