Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

XXVI Georgianum w Zespole Szkół Budowlanych

Treść artykułu

We wtorek, 24 kwietnia, o godzinie 9:00 odbyło się już po raz XXVI święto Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu oraz Dzień Otwarty Szkoły – Georgianum 2018. Jednym z zaproszonych gości był burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wygłosił krótką przemowę, podczas której przytoczył fragment epitafium o patronie szkoły, którym jest Książę Jerzy II Piast.

Burmistrz został również zaproszony do zatańczenia wraz z uczniami i gronem pedagogicznym ZSB Poloneza. Następnie rozpoczęło się krótkie przedstawienie, naturalnie z Księciem Jerzym II Piastem i jego żoną Barbarą w roli głównej. Były także pokazy przeróżnych klas Zespołu Szkół Budowlanych, m.in. musztra z udziałem klasy mundurowej oraz naprawa samochodu z klasą o profilu technik pojazdów samochodowych.

Kulminacyjnym punktem było rozpoczęcie rywalizacji pomiędzy przybyłymi szkołami gimnazjalnymi, na które czekało mnóstwo ciekawych wyzwań, m.in. konkurs plastyczny, konkurs na najładniejszy renesansowy strój, mini lista przebojów, czy też bardziej sportowe jak przeciąganie liny i skakanie przez skakankę. Za każdą konkurencję szkoły zbierały punkty, a część z nich oceniało jury. Trzy najlepsze szkoły otrzymały nagrody rzeczowe, z których jedna ufundowana była przez Gminę Brzeg.

 

Nie zapomnij udostępnić: