Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Nieudany weekend brzeskich ligowców

Treść artykułu

To nie był udany weekend dla brzeskich ligowców. Piłkarze Stali Brzeg bezbramkowo zremisowali z szesnastą w tabeli 3 ligi Miedzią II Legnica, pomimo iż byli stroną przeważającą od samego początku tego spotkania. Jednak za styl nikt nie przyznaje punktów, a brzeżanie kolejny raz zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji na zdobycie bramki i stracili jakże ważne punkty w tabeli, w której zajmują już trzecie miejsce, tracąc teraz cztery punkty do lidera z Polkowic. Najbliższy mecz żółto-niebiescy rozegrają 28 kwietnia, o godzinie 16:00, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z siódmym w tabeli Rekordem Bielsko-Biała.

Porażką sezon zakończyli futsaliści brzeskiego Gredaru, ulegając na wyjeździe trzecim w tabeli 1 ligi GSF Gliwicom aż 0:5. Tym samym podopieczni trenera Artura Adasika sezon kończą na siódmym miejscu w tabeli. Bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczyła drużyna Acana Orzeł Jelcz-Laskowice, natomiast w barażach o awans powalczy Gwiazda Ruda Śląska. Z kolei szeregi 1 ligi opuściły GKS Ekom Futsal Nowiny oraz FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice.

Kolejny raz zremisowali i przegrali po rzutach karnych z przedostatnią w tabeli 2 ligi MKST Astrą Nowa Sól szczypiorniści brzeskiego Orlika. Tym razem po 60 minutach gry widniał remis 30:30, a w rzutach karnych było 3:5. Sezon Orlik zakończy 24 kwietnia, o godzinie 19:30, derbami w Grodkowie z tamtejszym Olimpem, który jest liderem w tabeli. Z kolei nasi piłkarze ręczni sezon zakończą na ostatnim miejscu.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali, Orlika i Gredaru), a także organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: