Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

W weekend kolejna dawka sportowych emocji

Treść artykułu

Przed nami kolejny weekend zmagań sportowych w wykonaniu brzeskich ligowców. Pierwsi swój pojedynek rozpoczną piłkarze brzeskiej Stali, którzy w sobotę, 21 kwietnia, o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Sportowej podejmować będą szesnastą w tabeli 3 ligi Miedź II Legnicę. Przypomnijmy, że w Legnicy nasi zawodnicy wygrali 1:0, po meczu walki i bramce strzelonej dopiero w 76 minucie przez Macieja Szymkowiaka. Obecnie zespół prowadzony przez trenera Krystiana Pikausa plasuje się na drugim miejscu w tabeli z 43 punktami, tracąc dwa oczka do KGHM ZANAM Polkowic. W sobotę przed żółto-niebieskimi szansa na 15 zwycięstwo w tym sezonie.

Jako drudzy na parkiet w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu, w sobotę, o godzinie 18:00 wybiegną piłkarze ręczni brzeskiego Orlika, którym przyjdzie zmierzyć się z przedostatnią w tabeli 2 ligi MKST Astrą Nowa Sól. Drużyny spotkały się już w tym sezonie ze sobą w 12 kolejce i co ciekawe w Nowej Soli padł wówczas remis 26:26. To tylko potwierdza, że jutrzejszy pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie. Brzescy szczypiorniści powalczą o trzecią wygraną w bieżących rozgrywkach.

Również w sobotę, o godzinie 18:00 w Gliwicach, z tamtejszym GSF przyjdzie zagrać futsalistom Gredaru Brzeg, którzy spróbują zmazać plamę z ostatniego blamażu w Rudzie Śląskiej. Ich jutrzejszy rywal zajmuje czwarte miejsce w tabeli 1 ligi, podczas gdy nasza drużyna plasuje się na siódmej lokacie. W 11 kolejce I rundy Gredar pokonał GSF Gliwice aż 7:3. Miejmy nadzieję, że sobotnie starcie potoczy się dla brzeżan podobnie.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali, Orlika i Gredaru), a także organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: