Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Electrolux 3. Nocna Dycha – Kamil Karbowiak ponownie najlepszy!

Treść artykułu

Za nami kolejna, trzecia już, edycja ulicznego biegu Nocna Dycha. Organizatorem imprezy jest Klub Lekkoatletyczny Kotwica Brzeg, z prezesem oraz pomysłodawcą i koordynatorem Romanem Zokiem na czele. Zawody otworzył burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który nie kryjąc zadowolenia z tak dużej liczby uczestników, życzył wszystkim powodzenia. To właśnie burmistrz dał około 1300 biegaczom sygnał do startu.

Wtedy rozpoczęła się 10 kilometrowa rywalizacja ulicami naszego miasta, której przyglądali się licznie zgromadzeni na całej trasie mieszkańcy, dodający otuchy zawodnikom. Zwycięzcą okazał się być, drugi rok z rzędu, brzeżanin, Kamil Karbowiak, zawodnik KL Kotwica Brzeg, który dodatkowo pobił swój ubiegłoroczny rekord, przybiegając na metę z wynikiem 30 minut i 23 sekund. Drugi na mecie stawił się Marokańczyk, Abderrahim Elasri, a trzeci był Tomasz Sobczyk (MKS Siechnice).

Wśród kobiet najlepsza była Beata Lupa (Karkonosz Running Team), która przebiegła trasę w czasie 37 minut i 2 sekund. Druga była Anna Ficner, a trzecia Emilia Rogoza (obydwie MKS Siechnice).

Tuż po minięciu linii mety uczestnikom przepiękne, pamiątkowe medale wręczał m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy, a także kibice udali się na dziedziniec brzeskiego zamku, gdzie mogli obejrzeć ekstremalny koncert w wykonaniu Black Drums Icons, a także pokaz fajerwerków. Nie zabrakło licznych nagród, ufundowanych przez sponsorów, a także ciepłego posiłku, czy też napojów izotonicznych.

Przed rozpoczęciem wręczania nagród prezes KL Kotwica Brzeg, a także pomysłodawca i organizator Electrolux 3. Nocnej Dychy Roman Zok podziękował za wsparcie m.in. burmistrzowi, wręczając Mu pamiątkową statuetkę. Burmistrz pogratulował świetnej organizacji oraz promocji naszego miasta nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, wręczając miejski upominek.

Ceremonii dekoracyjnej najlepszych zawodników oraz zawodniczek dokonali: burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, dowódca brzeskich saperów płk. Marek Golan i przedstawicielka sponsora, firmy Electrolux, Pani Karolina Wójtowicz.

Przypomnijmy, że współorganizatorami Electrolux 3. Nocnej Dychy są Urząd Miasta w Brzegu oraz 1 Brzeski Pułk Saperów, a całą imprezę wspiera liczne grono sponsorów.

Wyniki Electrolux 3 Nocnej Dychy:

www.wyniki.datasport.pl/results2466/

 

Nie zapomnij udostępnić: