Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Burmistrz z wizytą w żłobkach

Treść artykułu

Wtorek, 10 kwietnia, był dniem odwiedzin burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka w niepublicznych, brzeskich żłobkach. Pierwsza wizyta miała miejsce w niepublicznym żłobku ATUT „Słoneczko” przy ulicy Nysańskiej 21, natomiast druga w niepublicznym żłobku PABO „Smerfuś” przy ulicy Plac Moniuszki 2. Burmistrz sprawdzał, w jakich warunkach przebywają nasi najmłodsi mieszkańcy, a także rozmawiał z właścicielkami i opiekunkami o bieżących sprawach dotyczących działalności żłobków. Dzieciaczki zaskoczyły burmistrza własnoręcznie wykonanymi upominkami, które postanowiły osobiście wręczyć.

W 2018 roku Gmina Brzeg przeznaczyła 267 tysięcy złotych na dofinansowanie organizacji opieki w żłobkach niepublicznych. Na podstawie art. 61 ustawy z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, Gmina Brzeg w 2017 i 2018 roku w ramach umowy zleciła zadanie polegające na organizacji opieki następującym podmiotom: niepublicznemu żłobkowi ATUT (dofinansowanie do sprawowania opieki nad 44 dziećmi) oraz niepublicznemu żłobkowi PABO „Smerfuś” (dofinansowanie do sprawowania opieki nad 30 dziećmi).

Ponadto mieszczący się w lokalu udostępnionym z zasobów Gminy Brzeg niepubliczny żłobek „Wesoła Sowa” przy ulicy Wojska Polskiego 2-4 otrzymał dofinansowanie z programu „MALUCH+” na 2018 rok w kwocie 96.230,00 złotych, w tym: 47.230,00 złotych na utworzenie 49 miejsc oraz 49 tysięcy złotych na funkcjonowanie żłobka.

Dofinansowanie na 2018 rok z programu „MALUCH+” otrzymał również powstający przy ulicy Piastowskiej 21 niepubliczny żłobek. Jest to kwota wynosząca 129 tysięcy złotych, z czego 120 tysięcy złotych przeznaczone jest na utworzenie 15 miejsc, a 9 tysięcy złotych na funkcjonowanie żłobka.

Dofinansowanie, jakie Gmina Brzeg przekazuje na pobyt jednego dziecka w niepublicznym żłobku, wynosi 200 złotych. Czynione są starania, aby kwota ta uległa zwiększeniu w bieżącym roku, co będzie miało znaczący wpływ na polepszenie sytuacji finansowej rodzin.

 

Nie zapomnij udostępnić: