Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Sportowy weekend z brzeskimi ligowcami

Treść artykułu

Przed nami kolejny weekend ze sportem w wykonaniu brzeskich ligowców. Dzisiaj, w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 16:00 na murawę brzeskiego stadionu wybiegną piłkarze Stali Brzeg, którzy zmierzą się z ostatnią w tabeli 3 ligi Polonią Głubczyce. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej nasi zawodnicy w Głubczycach zwyciężyli 4:2, a bramki dla Stali zdobyli wówczas Kamil Zalewski, Marcin Nowacki, Tomasz Gajda i Dominik Bronisławski. Z kolei dla naszego dzisiejszego rywala dwa gole ustrzelił wtedy Łukasz Bawoł, na którego z pewnością brzescy piłkarze będą musieli uważać także i dzisiaj. Będzie to również doskonała okazja do rehabilitacji za ostatnią porażkę, którą brzeżanie odnieśli w wyjazdowym starciu ze Skrą Częstochowa, ulegając 0:1.

Także w sobotę, ale o godzinie 18:00 zapraszamy do hali MOSiR przy ulicy Oławskiej 2 w Brzegu, gdzie swój mecz w ramach 2 ligi rozegrają szczypiorniści Orlika Brzeg. Dzisiejszym rywalem brzeżan będzie wicelider tabeli – KS Forza Wrocław. W I rundzie nasz zespół w wyjazdowym starciu został rozgromiony przez wrocławian 45:24. W tamtym spotkaniu najwięcej bramek dla Forzy rzucili Piotr Burzyński i Daniel Tkaczyk po 11 i to na nich szczególnie będą musieli uważać nasi piłkarze ręczni, którzy spróbują powalczyć o trzecią wygraną w tym sezonie.

Na koniec tego weekendu, w niedzielę, 8 kwietnia o godzinie 16:30 w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Oleskiej 70 w Opolu swoje spotkanie zagrają futsaliści brzeskiego Gredaru. Ich rywalem będzie miejscowa Odra Opole, która plasuje się obecnie na piątym miejscu w tabeli 1 ligi. Brzeżanie z kolei są na miejscu siódmym. Zespoły mierzyły się ze sobą w tym sezonie 25 listopada, kiedy to Gredar uległ u siebie opolanom 1:3. Jedynego gola dla naszej drużyny ustrzelił wówczas Maciej Salak. Dla Odry bramki zdobywali wtedy Maciej Miga, Tomasz Rabanda oraz Stefan Karnatowski. Czy naszym zawodnikom uda się wywalczyć dziesiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie? Przekonamy się o tym już jutro.

Wszystkim naszym zespołom życzymy powodzenia, a brzeskich kibiców zachęcamy do wspierania naszych lokalnych drużyn i licznego pojawiania się na obiektach sportowych naszego miasta!

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali, Orlika i Gredaru), a także organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: