Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 marca, 2018 Tytuł artykułu

Kolejny weekend ze sportowymi emocjami

Treść artykułu

Zbliża się weekend, a to zapowiada kolejne sportowe emocje w naszym mieście. Jako pierwsi na murawę wybiegną piłkarze brzeskiej Stali, którzy w sobotę, 24 marca, o godzinie 13:00 podejmą w Brzegu szósty w tabeli 3 ligi Stilon Gorzów Wielkopolski. Przypomnijmy, że w III kolejce rundy jesiennej nasi zawodnicy ulegli na wyjeździe Stilonowi 2:3. Bramki dla brzeżan zdobyli wówczas Kamil Zalewski oraz Marcin Nowacki. W szeregach gorzowian nie do zatrzymania dla Stali okazał się wtedy Rafał Świtaj, który popisał się efektownym hattrickiem i to na niego szczególnie będą musieli uważać w najbliższą sobotę nasi piłkarze. Jednak ostatnie dwa spotkania nie poszły po myśli zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego i o ile porażka z trzecim w tabeli KGHM ZANAM Polkowice (1:4) była do przyjęcia, o tyle przegraną z dwunastą Miedzią II Legnica (1:2) należy już traktować jako wpadkę. Z kolei nasz zespół jest ostatnio w bardzo dobrej formie, w lidze na wyjeździe pokonał Ślęzę Wrocław (3:2), a w spotkaniu towarzyskim ograł także 1-ligową Odrę Opole (1:0). Do sobotniego starcia Stal Brzeg przystąpi jako lider rozgrywek i powalczy o trzynaste zwycięstwo.

Także w sobotę, ale na wyjeździe swój mecz rozegrają piłkarze ręczni brzeskiego Orlika, którzy udadzą się do szóstego w tabeli 2 ligi TS Zew Świebodzina. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Drużyny grały ze sobą już w IX kolejce i wówczas górą w Brzegu byli szczypiorniści ze Świebodzina, którzy wygrali 24:19. Czy brzeskiej ekipie uda się zrewanżować i wywalczyć trzecie zwycięstwo w tym sezonie? Przekonamy się o tym w sobotni wieczór.

Na zakończenie sportowego weekendu w niedzielę, 25 marca, o godzinie 18:30 w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu futsaliści brzeskiego Gredaru mierzyć się będą z liderem 1 ligi, Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. W VIII kolejce brzeżanie zostali rozgromieni przez futsalistów Orła, ulegając im w Jelczu-Laskowicach aż 8:0. Nasi zawodnicy szczególną opieką będą musieli otoczyć w niedzielę trio Kamil Nowakowski-Andrade-Dawid Witek, który strzelił już dla naszych rywali łącznie 33 bramki. W niedzielny wieczór Gerdar Futsal Team Brzeg spróbuje nawiązać walkę z liderem i powalczyć o dziewiątą wygraną w bieżącym sezonie, sprawiając przy tym niemałą niespodziankę.

Naszym zespołom życzymy powodzenia, a wszystkich Państwa zapraszamy na stadion oraz na halę, aby dopingować naszych zawodników!

Przypominamy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali, Gredaru, Orlika i KSK Stali) i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: