Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 marca, 2018 Tytuł artykułu

Podsumowanie sportowego weekendu

Treść artykułu

Za nami kolejne sportowe emocje, ponieważ w miniony weekend grały aż cztery brzeskie drużyny. Jako pierwsi na murawę wybiegli piłkarze brzeskiej Stali, którzy w zamian za przełożony mecz ligowy w Turzy Śląskiej (z powodu opadów śniegu) rozegrali sparing w Opolu z tamtejszą Odrą. Spotkanie to rozgrywane było w ciężkich, zimowych warunkach i było niesamowicie wyrównane. Brzeżanie od samego początku przeszli do ostrej ofensywy i mogli prowadzić już w 11 minucie, kiedy po strzale Cieślika piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy. W 18 minucie Odrę raz jeszcze przed utratą gola uratował słupek – tym razem strzelał Gajda. Opolanie odpowiedzieli w 38 minucie, kiedy potężna bomba jednego z ich zawodników uderzyła prosto w poprzeczkę bramki Stitou. Ostatecznie do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, ale kibice nie mogli narzekać, bo mecz trzymał w napięciu. Początek drugiej połowy to kopia pierwszych minut tego meczu, a więc mocne natarcie brzeżan. Dało to pożądany efekt w 52 minucie, kiedy jedynego gola w tym spotkaniu, na wagę zwycięstwa Stali, strzelił Maciej Szymkowiak. Pomimo iż był to tylko sparing to wygrana z zespołem walczącym o Ekstraklasę bardzo cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi pojedynkami ligowymi, a najbliższy z nich przeciwko Stilonowi Gorzów Wielkopolski już w tę sobotę (24 marca), o godzinie 13:00, na stadionie w Brzegu.

Jako kolejni na boisko hali w Tychach wybiegli futsaliści brzeskiego Gredaru, którzy w ramach I Ligi Futsalu zagrali na wyjeździe z piątym w tabeli GKS-em. Pierwsza połowa tego meczu przebiegała po myśli gospodarzy, którzy prowadzili 3:1. Osłabiona brzeska ekipa, która pojechała na to spotkanie tylko dwiema piątkami, nie poddała się jednak i nie tylko odrobiła straty sprzed przerwy, ale i odniosła pewne zwycięstwo, bo aż 9:5. Do ósmej wygranej w tym sezonie brzeski team poprowadził Wojciech Krawców – autor trzech bramek. Kolejne spotkanie ligowe Gredar rozegra w najbliższą niedzielę (25 marca), o godzinie 18:30, podejmując w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej lidera rozgrywek – KS Orzeł Jelcz-Laskowice.

Sobotni dzień ze sportowymi emocjami zakończył się starciem piłkarzy ręcznych brzeskiego Orlika, którzy w hali przy Oławskiej podejmowali ósmy w tabeli II Ligi SPR Bór Oborniki Śląskie. Pojedynek brzeżan z zespołem przyjezdnym w pierwszej połowie przypominał spotkanie z Obornik Śląskich, gdzie wówczas także trwał wyrównany mecz, przyjemny dla oka kibiców. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 14:17 dla gości i wszystko wskazywało na to, że w tym meczu emocji nie zabraknie. Jednak w drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze brzeskiej drużyny, która straciła w niej aż 19 bramek i przegrała ostatecznie 27:36. Następny mecz Orlik rozegra na wyjeździe, z szóstym w tabeli TS Zew Świebodzin.

Na koniec tego sportowego weekendu, w niedzielę ostatnie spotkanie w tym sezonie II ligi rozegrały koszykarki brzeskiej Stali, które podejmowały u siebie AZS PWSZ III Gorzów Wielkopolski. Mecz z młodziutkim zespołem gorzowskim od samego początku był pod kontrolą gospodyń, które wygrały 73:35. Najwięcej punktów w brzeskiej drużynie rzuciła Aleksandra Błasiak – 16. KSK Stal Brzeg sezon zakończy na 10 miejscu.

Przypominamy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali, Gredaru, Orlika i KSK Stali) i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: