Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 lutego, 2018 Tytuł artykułu

W Brzegu ruszyły pomiary jakości powietrza

Treść artykułu

W związku z faktem, iż stacje pomiarowe jakości powietrza należące do WIOŚ w Opolu nie obejmują swoim zasięgiem pomiarów zanieczyszczeń powietrza pyłami na terenie Brzegu, Gmina Brzeg dzięki współpracy z firmą Airly Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz BPEC Sp. z o.o. została wyposażona w sieć czujników do badania zanieczyszczenia powietrza.

Sensory zainstalowane zostały na budynkach publicznych tworząc swoistą siatkę, dającą rzeczywisty obraz stanu powietrza na terenie całego miasta.

Dzięki sieci sensorów zainstalowanych na terenie Gminy każdy będzie miał możliwość odczytu aktualnego stanu powietrza, pyłów zawieszonych tj.: PM2.5, PM10, temperatury powietrza, ciśnienia oraz wilgotności powietrza za pomocą platformy dostępnej na stronie www.brzeg.pl – Airly lub za pomocą aplikacji na system Android i iOS. Sieć da możliwość zlokalizowania miejsc najbardziej dotkniętych problemem smogu. Przyczyni się również do wzrostu świadomości społeczeństwa na temat zanieczyszczenia powietrza.

Burmistrz
Jerzy Wrębiak

Platforma dostępna jest pod zakładką „Stan jakości powietrza w Brzegu”, która zlokalizowana jest na bocznym, prawym panelu na stronie internetowej miasta: www.brzeg.pl .

Bezpośredni link do platformy: https://brzeg.pl/stan-jakosci-powietrza/

 

Nie zapomnij udostępnić: