Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 stycznia, 2018 Tytuł artykułu

Udane ferie zimowe w Brzegu

Treść artykułu

Wszystko, co dobre szybko się kończy – tak można podsumować tegoroczne, mijające właśnie ferie zimowe w naszym mieście. Bogaty program atrakcji przygotowanych dla najmłodszych brzeżan sprawił, że w czasie zimowego wypoczynku nie sposób było się nudzić.

W Brzeskim Centrum Kultury dzieci i młodzież brały udział w warsztatach recytatorskich, fotograficznych, plastycznych, tanecznych, literackich i wokalnych, a także mogły tworzyć legendy o Brzegu oraz ilustrować je metodą tzw. collage’u, udać się na poranki kinowe, wziąć udział we wspólnym kolędowaniu, czy też w zajęciach jogi. Kulturalne atrakcje na ferie zimowe zapewnił także Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyły się spektakle teatru Maska, zajęcia plastyczne i literackie, warsztaty rękodzieła, festiwal gier planszowych oraz działała wytwórnia upominków z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Nie zabrakło także ciekawych zajęć ruchowych, które dla dzieci i młodzieży przygotowały brzeskie kluby sportowe.  Orlik Brzeg zorganizował zawody w piłce ręcznej, piłce nożnej, siatkówce, szachach, tenisie stołowym oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Z kolei BTP Stal Brzeg zaprosiła najmłodszych na gry, zabawy i turnieje sportowe, aqua aerobik, a także zabawę karnawałową. Ferie pod hasłem „Na sportowo i zdrowo” prowadził Klub Lekkoatletyczny Kotwica Brzeg. Ponadto zajęcia doskonalące umiejętności gry w siatkówkę zorganizował Uczniowski Klub Sportowy I LO Brzeg.

Sportowe ferie odbyły się na obiektach należących do Gminy Brzeg i przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Brzegu. Na tegoroczny zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży Gmina Brzeg przeznaczyła 50 tys. złotych, z czego 26 tys. złotych na zajęcia odbywające się na terenie miasta, a 24 tys. zł na wyjazdowe formy wypoczynku. Dzięki wsparciu finansowemu miasta na zimowisko w Szklarskiej Porębie udało się ponad 60 harcerzy ze szczepu „Czarna Trzynastka”, a ferie w Zakopanem z KL Kotwica Brzeg spędziło 19 dzieci. Urząd Miasta w Brzegu współfinansował także półkolonię zorganizowaną przez Fundację Centrum Aktywnego Wsparcia działającą przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu, która w Pracowni Orange zagospodarowała dzieciom wolny czas, organizując im zajęcia kształtujące zainteresowania i rozwój, rozgrywki komputerowe w gronie przyjaciół oraz zabawy animacyjne. Natomiast Stowarzyszenie „Pokój I Dobro” otrzymało datację na dofinansowanie zadania pt.: „Zdrowo i radośnie odpoczywamy”.  Zajęcia odbywały się w świetlicy przy ul. Wyszyńskiego i obejmowały m.in. zabawy integracyjne, muzyczne, wyjścia na basen, pizzę, kręgle, rozgrywki sportowe: ping-pong, piłkarzyki, cymbergaj, czy wycieczkę do Wrocławia.

Nie zapomnij udostępnić: