Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 stycznia, 2018 Tytuł artykułu

Akademia Stal Brzeg w Goslar

Treść artykułu

Na zaproszenie przedstawicieli niemieckiego Goslar (miasto partnerskie Brzegu) dwie drużyny młodych futbolistów Akademii Stal Brzeg od 12 do 14 stycznia br. wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim.

Podopieczni Karola Fedunika w kategorii trampkarzy zajęli piąte miejsce. Rywalizowali z zespołami z Czech oraz Niemiec. Był to pierwszy turniej pod wodzą nowego trenera i wypadł on bardzo dobrze. Pomimo trafienia do mocnej grupy nasi piłkarze zaprezentowali wysoki poziom umiejętności indywidualnych oraz pokazali olbrzymi potencjał gry, który zapewne rozwinie się w rundzie wiosennej.

Z kolei drużyna Marcina Nowackiego, która jesienią ub. roku  awansowała do Opolskiej Ligi Młodzików zajęła wysokie 3 miejsce. Pięć wygranych oraz dwie porażki z drużynami z  Izraela (które były praktycznie poza zasięgiem) nie bez powodu stawiają ich w gronie faworytów do wygrania ligi młodzików.

Jak podkreślają uczestnicy wyjazdu, zostali oni bardzo gościnnie przyjęci przez organizatorów. W trakcie pobytu m.in zwiedzali Goslar, poznali historię i ciekawostki związane z miastem. Na miejscu młodzi piłkarze korzystali również z aquaparku, parku rozrywki, czy gry w kręgle i bilard.

Przez kilka dni trenerzy mieli możliwość wspólnie spędzić czas ze swoimi zawodnikami i bliżej ich poznać. Integracja i wyjazd na turniej powinny procentować w przyszłości i zapewne pomogą osiągnąć lepsze wyniki w zbliżającym się sezonie.

Wyjazd młodych zawodników do Goslar sfinansował Urząd Miasta w Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: