Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 listopada, 2017 Tytuł artykułu

Finał Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Pile

Treść artykułu

20 listopada br. w Pile w województwie wielkopolskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, w której na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka wziął udział burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

W zeszłym roku, dzięki konkursowi wygranemu przez Brzeg, to naszemu miastu Rzecznik Praw Dziecka przekazał funkcję gospodarza centralnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Przypomnijmy, że w tym czasie z dziećmi i młodzieżą brzeskich szkół i przedszkoli, a także z dorosłymi mieszkańcami miasta spotkali się m.in. sędzia Anna Maria Wesołowska, psycholog Dorota Zawadzka, pisarka Anna Czerwińska-Rydel, autor programu profilaktycznego PaT Grzegorz Jach i rysownik Edward Lutczyn. Z inicjatywy Grzegorza Jacha zawiązała się w Brzegu młodzieżowa grupa teatralna PaT, która w czasie gali finałowej w Brzeskim Centrum Kultury po raz pierwszy pokazała widzom spektakl „Sekret”. Wciąż aktualny jest ustanowiony wówczas w Brzegu rekord świata we wspólnym odśpiewaniu piosenki „Dziećmi jesteśmy tylko raz” – kompozycję o prawach dziecka wykonały 2783 osoby zgromadzone na Placu Polonii Amerykańskiej.

Po dwunastu miesiącach, kiedy to Brzeg nosił zaszczytne miano Miasta Przyjaznego Prawom Dziecka, nadszedł czas na przekazanie pałeczki Pile. Podczas finałowej gali w pilskim Teatrze Miejskim burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak uroczyście wręczył Księgę Pamiątkową Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka Prezydentowi Piły Piotrowi Głowskiemu.

Rzecznik Praw Dziecka natomiast w uznaniu szczególnych osiągnięć w dziedzinie ochrony praw dziecka nadał Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka następującym osobom: senatorowi Mieczysławowi Augustynowi, inspektorowi dr. Rafałowi Batkowskiemu, przewodniczącej zarządu Komitetu Ochrony Praw Dziecka Mirosławie Kątnej, dziennikarce radiowej i telewizyjnej Katarzynie Stoparczyk oraz burmistrzowi Brzegu Jerzemu Wrębiakowi.

 

Nie zapomnij udostępnić: