Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 października, 2017 Tytuł artykułu

Pierwszy etap przebudowy ulicy Ofiar Katynia zakończony

Treść artykułu

Po trwającym siedem miesięcy remoncie, do użytku oddane zostały ulice Ofiar Katynia oraz Piwowarska. Jest to kolejna duża i ważna drogowa inwestycja zrealizowana w ostatnim czasie przez Gminę Brzeg. W ramach zadania wykonano przebudowę pasów drogowych ulic wraz z ich odwodnieniem, zbudowano oświetlenie uliczne, zabezpieczono sieci teletechniczne,  zorganizowano ruch drogowy oraz wykonano nasadzenia zastępcze na tych ulicach.

Łączna długość przebudowanych dróg wynosi 817 m. Powstały jezdnie o łącznej powierzchni 6.360,98 m²,  chodniki o powierzchni 3.223,4 m² , wjazdy liczące 719 m² oraz trawniki zajmujące w sumie 497 m². Ponadto, stworzono miejsca postojowe, a także przebudowano dwa istniejące przystanki autobusowe.

Koszt robót wyniósł 3.015.909,47 zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych (około 1.500.000 zł).

W trakcie prac dokonano również wymiany sieci wodociągowej oraz ciepłowniczej. Gmina Brzeg w ramach kontynuacji zadania złożyła wniosek do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ulicy Ofiar Katynia II etap wraz z budową ronda, ulicy Kamiennej i fragmentu ulicy Chrobrego do włączenia z ulicą Piastowską. Realizacja tego zadania w przyszłym roku uzależniona będzie od uzyskania dofinansowania. W trakcie prac związanych z przebudową w/w dróg BPEC planuje również dokonanie wymiany sieci ciepłowniczej.

Fotografie pokazują ulice Ofiar Katynia i Piwowarską przed, w trakcie oraz po zrealizowanej inwestycji.

 

Nie zapomnij udostępnić: