Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 lipca, 2017 Tytuł artykułu

Film „Most Szpiegów” za darmo w parku – zapraszamy!

Treść artykułu

Hitowy film „Most Szpiegów” w reżyserii Stevena Spielberga będzie można obejrzeć w sobotę 29 lipca br. o godzinie 21.30 w Parku Wolności (obok budynku Nadleśnictwa). Na miejscu będą dostępne leżaki (w ograniczonej liczbie). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Część zdjęć do filmu realizowanych było we Wrocławiu.

Thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny lat 50. XX wieku. Amerykański prawnik zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego, by pomóc w uwolnieniu przetrzymywanego tam pilota wojskowego.

Stany Zjednoczone, 1957 rok. Amerykański prawnik James B. Donovan (Tom Hanks) zostaje wyznaczony jako obrońca z urzędu dla oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego Rudolfa Abla (Mark Rylance). Mimo nieprzychylności opinii publicznej udaje mu się uchronić go przed karą śmierci. Abel zostaje skazany na 30 lat więzienia. Tymczasem pojawia się informacja, że Sowieci ujęli i osądzili amerykańskiego pilota (Austin Stowell) fotografującego terytorium ZSRR. CIA postanawia, przy udziale adwokata, doprowadzić do wymiany więźniów, która miałaby odbyć się w Berlinie Wschodnim. Donovan chce jednak osiągnąć coś więcej…

 

Nie zapomnij udostępnić: