Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 lipca, 2017 Tytuł artykułu

Przynieś leki (przeterminowane) do apteki

Treść artykułu

SZANOWNI BRZEŻANIE

Informuję, że w roku bieżącym kontynuowana jest zbiórka przeterminowanych i niewykorzystanych lekarstw. W większości brzeskich aptek umieszczone są specjalne pojemniki, koloru czerwonego przeznaczone do zbierania leków przyniesionych przez pacjentów apteki.

Obecnie zakupiono dodatkowe pojemniki na leki, które zostaną przekazane aptekom, zainteresowanym ich posiadaniem.

Do pojemnika należy wrzucać leki w postaci tabletek, drażetek, ampułek, maści, proszków, syropów oraz krople i roztwory zamknięte w szczelnych opakowaniach.

Gmina zapewnia odbiór i utylizację leków zebranych w tych pojemnikach, w ramach realizacji systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy.

Celem tej akcji jest wyeliminowanie ze strumienia odpadów komunalnych odpadów niebezpiecznych jakimi są właśnie nieużyteczne farmaceutyki.

Selektywna zbiórka leków oraz prawidłowe ich unieszkodliwianie prowadzi do zmniejszenia toksyczności składowanych odpadów komunalnych a to w konsekwencji przyczynia się do ochrony  środowiska naturalnego.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Brzegu do włączenia się do naszej akcji i wspólnej troski o stan otaczającego nas środowiska.

Pojemnik na leki znajdziesz w 15 brzeskich aptekach, przy ul:

Łokietka  (Kaufland), Piłsudskiego 3, Chocimska 7, Brzechwy 3, Piastowska 3, Ofiar Katynia 13, Mossora 6, Trzech Kotwic 11o, Trzech Kotwic 6, 1-go Maja 19, Piastowska 17-19, Robotnicza 7-7a, Powstańców Śląskich 12b, Długa 2,

Mleczna 2.

 

Z-ca Burmistrza

Bartłomiej Kostrzewa

Nie zapomnij udostępnić: