Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 czerwca, 2017 Tytuł artykułu

Przedszkole Publiczne nr 10 gości wolontariuszkę z Egiptu

Treść artykułu

To kolejna już wizyta wolontariacka w Dziesiątce – tym razem przez dwa tygodnie z dziećmi będzie pracowała Samar Darwish z Egiptu. Samar studiuje chemię na Uniwersytecie w Kairze, a w naszym mieście znalazła się dzięki projektowi AIESEC – International Kindergarten, który pozwala maluchom poznawać różne kultury poprzez osobisty kontakt z przedstawicielami innych narodowości.

Interaktywne formy edukacyjne i zabawy obejmujące takie tematy jak tradycje, kulinaria czy muzyka poszerzają horyzonty dzieci oraz zaspokajają naturalną dla tego wieku ciekawość. Dzieci dowiadują się, że to, iż ludzie posiadają różne kolory skóry, mówią wieloma językami bądź też zostali wychowani w innej kulturze, to naturalna i piękna część rozmaitości tego świata. Warto tę różnorodność poznać, zrozumieć i nauczyć się akceptować. Niewątpliwą korzyścią spotkania z wolontariuszami jest także inspirowanie maluchów do poznawania języków obcych oraz pierwsze próby ich przyswajania.

Samar Darwish wraz z dyrektor Przedszkola Publicznego nr 10 Iwoną Makarewicz gościł we wtorek, 27 czerwca, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Studentka z entuzjazmem opowiadała o swoich pozytywnych wrażeniach z pobytu w Europie i wartościowych doświadczeniach wynoszonych z zajęć z przedszkolakami. Wspomniała także o swoich planach kontynuowania nauki w Budapeszcie i chęci związania zawodowej przyszłości z pracą z dziećmi. Dodała, że czas spędzony w naszym mieście chciałaby również wykorzystać na poznanie jego najciekawszych atrakcji. W odkrywaniu urokliwych zakątków Brzegu towarzyszy wolontariuszce brzeżanka Aleksandra Biss.

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: