Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 czerwca, 2017 Tytuł artykułu

Damian Lis z PG nr 4 stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego

Treść artykułu

Damian Lis z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu został jednym z 13 stypendystów Marszałka Województwa Opolskiego. 22 czerwca 2017 r. w Filharmonii Opolskiej na uroczystej gali zostały rozdane „Marszałkowskie Talenty” w następujących kategoriach:  teatr, muzyka, plastyka, taniec, literatura oraz fotografia.

Laureaci zostali wyłonieni spośród 120 zgłoszeń przez kilkunastoosobową kapitułę, w której zasiedli przedstawiciele opolskiego świata kultury, między innymi prof. Stanisław Nicieja – pisarz i były rektor Uniwersytetu Opolskiego, Przemysław Neumann – dyrektor Filharmonii Opolskiej, Norbert Rakowski – dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu czy ks. Piotr Paweł Maniurka – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu. Wszyscy stypendyści otrzymali po 7 tysięcy 600 złotych, a w sumie na nagrody przeznaczono z budżetu województwa blisko 100 tysięcy złotych. Stypendia artystyczne zostały przyznane po raz pierwszy, a Marszałek Andrzej Buła już zapowiedział kolejną edycję.

Wnioski składały różne instytucje kultury, natomiast kandydatura Damiana jako jedyna została zgłoszona przez szkołę. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy naszemu uczniowi. Serdecznie gratulujemy również Oliwii Lis, naszej uczennicy z klasy 1B gimnazjum, która zdobyła stypendium w kategorii muzyka: gitara i która może poszczycić się już międzynarodowymi osiągnięciami.

Materiał nadesłany przez Lucynę Bończak

Nie zapomnij udostępnić: