Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 czerwca, 2017 Tytuł artykułu

Michał Łazarczyk laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Treść artykułu

W dniach 1-3.06.2017 r. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.

Etap centralny odbył się w bardzo podniosłej atmosferze. Konkurs przebiegał w otoczeniu ekspertów Muzeum Wojska Polskiego.  Niektóre etapy odbywały się w Muzeum Niepodległości, a rozdanie nagród w Warszawskich Łazienkach.

Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą z zakresu historii wojskowości, heraldyki, sfragistyki, falerystyki i architektury. Konkurs był podzielny na kilka etapów: broń i bitwa, eksponat muzealny, zabytki i obiekty historyczne, malarstwo batalistyczne. Uczestnicy konkursu składali kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w asyście Kompani Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Zwiedzili także Belweder, Sejm i Senat.

Brzeg i Opolszczyznę w konkursie na etapie centralnym ponownie reprezentował uczeń Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zespole szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. Tym razem był to Michał Łazarczyk uczeń klasy II A, który otrzymał tytuł laureata na etapie centralnym.

Pobyt w Warszawie Michała ze swoim opiekunem  wykorzystali na zwiedzanie kilku warszawskich muzeów i warszawskie starówki. To kolejny sukces Michała, ucznia Szkolnego Koła Historycznego w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu oraz wspaniała  lekcja patriotyzmu.

Opiekun ucznia: Kordian Zamojski

Materiał przesłany przez Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

Nie zapomnij udostępnić: