Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 maja, 2017 Tytuł artykułu

Miasto Brzeg Gminą na 5

Treść artykułu

Miasto Brzeg uzyskało tytuł „Gmina na 5″ w edycji 2016/2017 roku. Coroczny ranking przygotowywany jest przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dzięki zaangażowaniu studentów i doktorantów, skupionych w Studenckim Kole Naukowym Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych zgromadzono ogromną wiedzę o samorządach, wynikającą z przeprowadzonych badań naukowych pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej.

Ranking „Gmina na 5″ przygotowywany jest, aby wybrać i wyróżnić gminy w zakresie obsługi inwestorów. Studenci biorący udział w projekcie wcielają się w rolę „tajemniczego klienta”, dzwoniąc do poszczególnych urzędów i podając się za potencjalnego inwestora. Ich ocenie podlega gotowość jednostek samorządu terytorialnego do obsługi drogą elektroniczną inwestorów oraz przedsiębiorców, a w badaniu oceniane są dwa obszary: funkcjonalność oficjalnej witryny internetowej oraz możliwość kontaktu elektronicznego.
Spośród blisko 800 przebadanych w tegorocznej edycji gmin, nasze miasto zajęło 17 miejsce.

Nie zapomnij udostępnić: