Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 maja, 2017 Tytuł artykułu

Przedszkolaki z Czwórki na Zielonym Przedszkolu

Treść artykułu

 W dniach 08-10 maja 2017 r. chętne dzieci Przedszkola Publicznego nr 4 z Brzegu z najstarszych grup przebywały na Zielonym Przedszkolu w Głuchołazach w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł”. 23 odważnych przedszkolaków spędziło trzy dni z dala od rodziców. Dzieci nie miały czasu na tęsknotę za domem rodzinnym,  gdyż całe dnie spędzaliśmy na zwiedzaniu, aby jak najwięcej zapamiętać z tego wyjazdu. Głuchołazy, malownicza miejscowość jest doskonałym miejscem na wypoczynek w górach. Liczne szlaki turystyczne, które przemierzaliśmy, pozwoliły  nam bliżej poznać urok Gór Opawskich.

W pierwszym dniu wybraliśmy się do siedziby Opolskich Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej, gdzie braliśmy udział w prelekcji dotyczącej przyrody tego regionu, oraz pod czujnym okiem przewodnika udaliśmy się szlakiem do Żabiego Oczka. Atrakcją dla dzieci była lekcja historii kopalnictwa złota w rejonie Gór Opawskich, a potem poszukiwanie tego cennego kruszcu samodzielnie.  Kolejny dzień spędziliśmy w Interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”, które okazało się miejscem aktywnego wypoczynku, wspaniałej zabawy i edukacji.  Atrakcyjne położenie, tajemnicza atmosfera, liczne atrakcje zapewniły każdemu z nas dawkę adrenaliny.

W ostatnim dniu pobytu w Głuchołazach trasę wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Groty Bilskiej – dawnej sztolni powstałej po wydobyciu złota. Nawiązując do idei wodolecznictwa udaliśmy się z przewodnikiem do Parku Zdrojowego, gdzie zamontowano miejsca, w których można było zanurzyć nogi oraz misy do moczenia rąk. Spacerując alejkami pomiędzy okazałymi drzewami wsłuchiwaliśmy się śpiew ptaków, oraz obserwowaliśmy skaczące po drzewach wiewiórki.  Mieliśmy też czas na zakup pamiątek. Górskie powietrze sprawiło, że wszystkim dzieciom dopisywał apetyt i pyszne posiłki znikały szybciutko.
Do domu wróciliśmy cali i zdrowi, bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń.  Dziękujemy rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzyli, powierzając nam swoje pociechy.

 

Materiał przygotowany przez Grażynę Dziedzic

Nie zapomnij udostępnić: