Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 maja, 2017 Tytuł artykułu

Nieoczekiwane rozstrzygnięcie IV Brzeskiej Gry Miejskiej Książęce Manewry 2017

Treść artykułu

Kończąca tegoroczne Dni Księstwa Brzeskiego gra miejska Książęce Manewry zakończyła się nieoczekiwanym sukcesem debiutujących w zabawie pań z zespołu Atomówki. Ich działania na trasie mimo braku wcześniejszych doświadczeń, bardzo nawiązywały do nazwy zespołu. W bardzo dynamicznym stylu pokonały m.in. zwycięzców poprzedniej edycji gry Drużynę Pierścienia.

Pomimo deszczowej początkowo pogody, w sobotnie przedpołudnie 6 maja 2017 roku, na starcie gry pojawiła się dość liczna grupa chętnych do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Uczestnicy gry skupieni w czteroosobowych zespołach już od 8.30 dokonywali rejestracji i otrzymywali przydział do jednej z czterech tras, które trzeba było pokonać w tym roku. Czas do startu upływał zawodnikom na przymierzaniu okolicznościowych koszulek i analizie wskazówek dostarczonych przez organizatorów w pakiecie startowym. Około godziny 10 rozpoczęła się pierwsza, wspólna dla wszystkich konkurencja – quiz  sprawdzający wiedzę uczestników  w zakresie geografii, sportu, filmu i plotek o celebrytach. Po zakończeniu quizu zespoły udały się na wyznaczone im w harmonogramie punkty, żeby wykonywać kolejne zadania. Na każdej z tras uczestnicy mieli dotrzeć do określonego na mapie punktu i tam pod czujnym okiem Agenta Gry wykonać przygotowane dla nich zadanie. Każde z 36 zadań wymagało zaangażowania wszystkich członków zespołu i dużej wszechstronności. Obok wyzwań typowo sprawnościowych (kręgle, tenis, gry sportowe, fitness) były zadania wymagające spostrzegawczości, sprytu, wiedzy z różnych dziedzin, umiejętności logicznego myślenia czy też talentów artystycznych. Uczestnicy zabawy mogli wcielić się w role i zapoznać ze specyfiką pracy policji, straży pożarnej, stylistów fryzur, leśników, farmaceutów i wielu innych zawodów.  Najbardziej spektakularne spośród 36 lokalizacji to Sala Rajców w brzeskim Ratuszu, sale i podziemia Muzeum Piastów Śląskich, zakamarki schronu przy ul. Reja, podziemia poczty, sala rozpraw Sądu Rejonowego.

Blisko 6 godzinna eskapada po Brzegu skończyła się w miejscu startu, czyli na Stadionie Miejskim. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani uczestnicy w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników regenerowali siły m.in. spożywając przepyszną grochówkę i opalając się w promieniach słońca. Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie pamiątkowe medale wykonane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Chorych na SM. Tegoroczne wyniki przyniosły kilka niespodzianek, a największą z nich było zwycięstwo debiutującej w Książęcych Manewrach drużyny Atomówek (Magdalena Zawadzka, Żaneta Berdychowska, Angelika Mierzejewska, Klaudyna Dziok). Drugie miejsce zdobyli Czterej Wspaniali z Kotwicy (Dariusz Drankowski, Andrzej Mykicki, Łukasz Górowski, Mateusz Płatek), a kolejne Brygada BiM (Wojciech Korzeniowski, Tomasz Banyś, Mariusz Florków, Małgorzata Kotecka)  i Pyskate Poziomki (Szymon Ignaś, Patrycja Dwojak, Mateusz Przystawski, Karolina Konopacka).

W przygotowanie gry i przeprowadzenie zadań zaangażowanych było bardzo wiele osób i instytucji: szefowie i pracownicy firm: Auto Świat Akademia, Best Western Hotel, CotonFit , Cryspaks, Herbaciarnia, Radio Opole, Studio Gabriela, Słoneczny Park, Wozownia; dyrekcja i nauczyciele ZSMedycznych i II LO w Brzegu; członkowie stowarzyszeń i fundacji: 4×4, Hufiec ZHP  Brzeg, Stowarzyszenie Chorych na SM, Uskrzydleni, KSK Stal Brzeg, animatorzy Orlika przy ul.Poprzecznej; szefowie i pracownicy instytucji: Komendy Powiatowej Policji, komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Brzeg, Poczty Polskiej (UP1), Miejskiej Biblioteki Publicznej , Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto  na potrzeby gry obiekty udostępnili: Zarząd Nieruchomości Miejskich, Muzeum Piastów Śląskich, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, Mera SA, Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Nad całością przygotowań i przebiegiem gry czuwali Małgorzata Lityńska, Katarzyna Oćwieja Grądziel, Krzysztof Olszewski, Krzysztof Kulwicki. Książęce Manewry zostały sfinansowane ze środków Gminy Brzeg, a patronat nad grą miał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Materiał przygotowany przez MOSiR w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: