Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 kwietnia, 2017 Tytuł artykułu

Rozpoczął się XXIV Festiwal Piosenki Angielskiej

Treść artykułu

Pod hasłem „Face The Music” rozpoczął się 30 kwietnia br. w Brzeskim Centrum Kultury legendarny już Festiwal Piosenki Angielskiej. Po raz dwudziesty czwarty do naszego miasta zjechali młodzi wokaliści z całej Polski, aby zaprezentować własne utwory lub oryginalne interpretacje znanych piosenek. Jak podkreśla Wojciech Toporowski – pomysłodawca i organizator Festiwalu, nauczyciel języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu – zainteresowanie imprezą nie słabnie i każdego roku do udziału w konkursie pretenduje wiele osób, chcących pokazać się przed jurorami i brzeską publicznością. W tegorocznej edycji wystąpi 45 wykonawców zakwalifikowanych spośród 200 otrzymanych zgłoszeń. Niektórzy z nich na pewno traktują Festiwal jako trampolinę do sławy, co nie dziwi, gdyż właśnie na nim pierwsze triumfy święcili Kamil Bednarek, Dominika Gawęda czy Alicja Bachleda-Curuś.

Impreza, której współorganizatorem jest Gmina Brzeg, w tym roku zadebiutuje jako jedna z atrakcji Dni Księstwa Brzeskiego.

Jako pierwsi przed szacownym jury, w którego skład wchodzą: Grzegorz Chojnowski – Dyrektor Radia Wrocław Kultura, Mariusz Kiljan – aktor, pieśniarz, wykładowca PWST w Krakowie oraz Jarosław Wasik – Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, wokalista i autor tekstów, zaprezentują się wykonawcy w kategorii dziecięcej. Drugą turę prezentacji konkursowych wypełnią natomiast utwory śpiewane przez młodzież. Wykonawcom towarzyszy festiwalowy zespół Face The Music w składzie: Kamil Abt, Tomasz Chudyk, Andrzej Michalak i Przemysław Michalak. Laureatów Festiwalu poznamy na wieńczącym imprezę Koncercie Galowym, który odbędzie się 1 maja o godz. 18.15 w Amfiteatrze Miejskim.

Uroczystej inauguracji Festiwalu dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, życząc wszystkim wykonawcom udanych występów i pełnego wrażeń pobytu w naszym mieście. Specjalne podziękowania Jerzy Wrębiak złożył na ręce organizatora Festiwalu Wojciecha Toporowskiego i całej społeczności II Liceum Ogólnokształcącego za nieoceniony wkład w życie kulturalne Brzegu.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: