Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 kwietnia, 2017 Tytuł artykułu

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

Treść artykułu

19 kwietnia to pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Od godziny 9.00 – przez 60 minut – uczniowie trzecich klas rozwiązywali test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Dwie godziny później natomiast próbowali swoich sił w teście z języka polskiego. Na rozwiązanie zadań i napisanie wypracowania mieli 90 minut. Jutro odbędzie się część matematyczno-przyrodnicza, natomiast w piątek uczniowie postarają się wykazać swoje umiejętności z języków obcych.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia tego etapu nauki, a jego wyniki z pewnością wpłyną na to, czy gimnazjaliści dostaną się do wymarzonej szkoły średniej. Trwający maraton egzaminacyjny jest jednym z ostatnich. Zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Ostatnia sesja egzaminacyjna odbędzie się w 2019 roku.

W czterech brzeskich gimnazjach do egzaminu przystąpiło 322 uczniów. Najliczniejszą grupę stanowią gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum nr 3 (110 osób), natomiast liczba trzecioklasistów w pozostałych gimnazjach to: PG nr 1 – 69 uczniów, PG nr 2 w ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi – 98 uczniów i PG nr 4 w ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi – 45 uczniów.

Pierwszego dnia egzaminów towarzyszyliśmy uczniom Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Publicznego Gimnazjum nr 4.

 

Nie zapomnij udostępnić: