Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 kwietnia, 2017 Tytuł artykułu

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 pomagają ptakom

Treść artykułu

W czwartek 13 kwietnia 2017 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 Integracyjnego w Brzegu, z pomocą swoich pań i zaproszonych gości, zamontowały budki lęgowe dla ptaków. Wybrano do tego drzewa znajdujące się w Małpim Gaju, czyli w najbliższej okolicy placówki. Przedszkolaki będą mogły obserwować zasiedlanie budek przez skrzydlate i ćwierkające stworzenia, karmienie pisklaków, a następnie ich naukę fruwania.

Wszystkie budki lęgowe zostały zbudowane przez dzieci na przedszkolny konkurs, który był jednym z przedsięwzięć proekologicznych w ramach realizowanego przez placówkę projektu „Eko-Odkrywcy”. Podsumowanie konkursu odbyło się 30 marca i wówczas pierwsza budka została zamontowana na przedszkolnym placu zabaw.

W montowaniu budek towarzyszyli maluchom Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz znany brzeski ornitolog Marek Stajszczyk. Nieocenioną pomoc okazał także Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Szary. Pełen emocji dzień zwieńczyło radosne świąteczne przedstawienie, które przedszkolaki zaprezentowały swoim gościom. Nie obyło się także bez wielkanocnych, własnoręcznie przez maluchy wykonanych upominków.

 

Nie zapomnij udostępnić: