Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 kwietnia, 2017 Tytuł artykułu

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 zbudowały budki lęgowe dla ptaków

Treść artykułu

W czwartek 30 marca 2017 r. w Przedszkolu Publicznym nr 7 Integracyjnym w Brzegu odbyło się podsumowanie konkursu na zaprojektowanie i wykonanie budki lęgowej dla ptaków.

Konkurs był jednym z wielu przedsięwzięć proekologicznych w ramach realizowanego przez placówkę projektu „Eko-Odkrywcy”. Przedszkolaki, z pomocą swoich rodziców i dziadków, wykonały 18 oryginalnych i niezwykle pomysłowych budek. Nie sposób było wybrać najładniejszą, jury zatem jednogłośnie postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Zasłużone gratulacje i piękne upominki dzieci otrzymały od Zastępcy Burmistrza Brzegu Tomasza Witkowskiego.

Wszystkie skonstruowane przez przedszkolaki budki lęgowe zostaną zamontowane na skwerkach i w miejskich parkach. Pierwsza budka ku radości dzieci trafiła na przedszkolny plac zabaw.

Wśród gości zaproszonych tego dnia do przedszkola znalazł się także wybitny znawca ornitologii pan Marek Stajszczyk, który w niezwykle barwny sposób opowiadał dzieciom o bogatym ptasim świecie.  Obecność ptaków i ich śpiew nie tylko umilają życie w wiosenne i letnie poranki. Ptaki odżywiające się resztkami spełniają także ważne funkcje sanitarne, są zatem swoistym wskaźnikiem jakości środowiska w miastach. Warto zatem dbać o ptaki, tak aby nie szkodzić im źle prowadzonymi inwestycjami, a jednocześnie umieć pomóc prostymi działaniami. Jednym z nich jest instalowanie budek lęgowych, zapewniających ptakom bezpieczne miejsca do gniazdowania.

 

Nie zapomnij udostępnić: