Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 lutego, 2017 Tytuł artykułu

Reforma oświaty. Wspólna konferencja prasowa Burmistrza Brzegu i Opolskiego Kuratora Oświaty

Treść artykułu

Jerzy Wrębiak i Michał Siek zaprosili media do brzeskiego ratusza, aby na przykładzie naszego miasta, przedstawić stan realizacji wprowadzania reformy oświaty. Burmistrz Brzegu przedstawiał rozwiązania zaproponowane rodzicom, nauczycielom i Radzie Miejskiej, a także podkreślał, iż żaden dotychczas działających budynków szkolnych nie zostanie zamknięty po 1 września 2017 r.

– Zachowujemy wszystkie budynki, w których dotychczas prowadzona jest nauka. Zachowujemy także miejsca pracy nauczycieli, ponieważ kadra pedagogiczna z gimnazjów staje się pracownikami szkół podstawowych – informował Burmistrz Brzegu. – Dodatkowo nie będzie w Brzegu nauki na dwie zmiany, co powinno wpłynąć na komfort nauki dla uczniów.

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek omówił ogólnie sytuację w regionie. Wskazywał przy tym na nasze miasto, jako ten samorząd, który przeprowadził konsultacje społeczne, a następnie zaproponował radnym podjęcie decyzji.

– Brzeg zrobił to modelowo.Tymczasem są niestety takie samorządy, w których mieszkańcy dowiadują się o zmianach dopiero po przyjeździe na miejsce naszych służb. Brakuje rzetelnej komunikacji i przekazywania informacji od władz danego samorządu do mieszkańców, o co zawsze apelujemy do samorządów – mówił Kurator.

Do końca marca Opolski Kurator Oświaty ma czas na zaopiniowanie uchwał intencyjnych w sprawie organizacji i sieci placówek oświatowych w każdej z gmin. W wypadku Brzegu taka uchwała została podjęta z końcem stycznia.

Przypomnijmy, iż w naszym mieście obiekt po Gimnazjum Publicznym nr 3 zostanie włączony do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Budynek po Publicznym Gimnazjum nr 1 będzie administracyjnie częścią Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. W budynku „piątki” mają uczyć się dzieci z klas 1-4, a uczniowie klas 5-8 kontynuować będą naukę w dzisiejszym budynku gimnazjum nr 1.

W podstawówce numer jeden mają uczyć się  dzieci w klasach 1-4, a starsi uczniowie uczęszczać będą do obecnego gimnazjum nr 3. W pozostałych szkołach nauka będzie odbywać się bez zmian w ośmioklasowych szkołach (w zespołach szkół jedyną zmianą będzie zmiana szyldu – ul. Poprzeczna i ul. Lompy).

Dodajmy, że w konferencji wzięli udział także: Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, Zastępca Opolskiego Kuratora Oświaty Artur Zapała oraz pracownicy Kuratorium – Teodozja Świderska, Wiesława Kostrzewa-Andros, Joanna Wnuk i Małgorzata Prokop.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: