Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lutego, 2017 Tytuł artykułu

Wspólnie edukujemy dzieci i młodzież. Porozumienie Gminy Brzeg i Związku Banków Polskich

Treść artykułu

Nasze miasto jest pierwszym w kraju średniej wielkości samorządem, które podpisało umowę o współpracy edukacji ekonomicznej z największą instytucją w kraju zrzeszającą polskie banki.

Związek Banków Polskich oraz Warszawki Instytut Bankowości rozpoczęty w naszej gminie projekt skierowany do dzieci i młodzieży, który zakłada przekazywane wiedzy ekonomicznej w postaci gier, zabaw, lekcji. Projekt nosi nazwę „Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży – współpraca sektora finansowego z samorządami”. Przedsięwzięcie zakłada także realizację specjalnej grę symulacyjnej przygotowanej przez Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

– Inicjatywa ta wpłynie pozytywnie na rozwój osobowy naszych uczniów. Szczególnie, że oferta programowa jest bardzo bogata. Mam nadzieję, iż pomoże to naszej młodzieży w dalszej edukacji oraz wyborze drogi życiowej i kariery zawodowej – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który z ramienia Gminy Brzeg parafował porozumienie.

– Brzeg jest drugim miastem w kraju, po Wrocławiu, a także pierwszym wśród średniej wielkości samorządów, do którego kierujemy nasz projekt pod nazwą „Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży – współpraca sektora finansowego z samorządami”. W przyszłości, korzystając z doświadczeń zdobytych właśnie w Brzegu będziemy rozszerzać inicjatywę na kolejne gminy w Polsce – podkreślał Waldemar Zbytek, wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, sygnatariusza porozumienia.

Nie zapomnij udostępnić: