Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lutego, 2017 Tytuł artykułu

Wspólne działania w sprawie nowej przeprawy mostowej przez Odrę. Wojewoda Opolski i samorządowcy z Brzegu i Oławy jednoczą siły

Treść artykułu

O konieczności budowy nowej przeprawy mostowej na Odrze służącej samorządom z pogranicza Dolnego Śląska i Opolszczyzny (Oławy i Brzegu) mówi się co najmniej od 40 lat. Dopiero teraz jednak spraw może znaleźć finał w postaci rozpoczęcia realnych działań zmierzających do przygotowania koncepcji, a następnie projektu nowej drogi wraz z mostem.

W sprawę mocno zaangażował się Wojewoda Opolski Adrian Czubak. Wraz z samorządowcami z powiatów i gmin Brzegu oraz Oławy – Burmistrzem Jerzym Wrębiakiem, Starostą Oławskim Zdzisławem Brezdeniem i Starostą Brzeskim Maciejem Stefańskim – omawiał kalendarz działań na najbliższe miesiące. Spotkanie robocze miało miejsce 31 stycznia 2017 r., a uczestniczyli w nim także przedstawiciele opolskiego i dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  Zaproponowany został także harmonogram prac zmierzający do uzyskania decyzji środowiskowej i budowlanej oraz zgody na badania geologiczne.

Koszt budowy szacowany jest na ok. 360 mln. zł. Jeśli podjęte działania przyniosłyby rezultat rozpoczęcia budowy należałoby się spodziewać ok. roku 2023.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: