Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 stycznia, 2017 Tytuł artykułu

Straż Miejska apeluje: – W czasie mrozów zwracajmy uwagę na bezdomnych i osoby starsze!

Treść artykułu

Brzescy strażnicy ruszyli z akcją pomocy bezdomnym i osobom starszym. W wypadku osób bez dachu nad głową chodzi o zapewnienie im godnych warunków spędzenia zimy.

Straż Miejska wizytuje pustostany oraz opuszczone altanki działkowe. Jeśli zastaną tam bezdomnych to natychmiast udzielana jest im pomoc.  Strażnicy mają też stały kontakt z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz schroniskiem dla bezdomnych mężczyzn w Pępicach

– Apelujemy do brzeżan, aby w czasie mrozów zwracali uwagę także na swoich starszych sąsiadów – dodaje komendant Szary.  – Jeśli dzisiaj lub wczoraj nie widzieliśmy naszego sąsiada-emeryta, postarajmy się sprawdzić, dlaczego nie odebrał korespondencji lub nie pojawia się przed domem. Zima jest okresem, w którym zwłaszcza ludzie starsi mogą potrzebować pomocy. Zwracajmy także uwagę na osoby bezdomne. Jeśli zastaniemy w swojej okolicy osobę potrzebującą pomocy, prosimy o poinformowanie nas o takim zdarzeniu.

Straż Miejska prosi również o kontakt wszystkie osoby, które mają problemy z bezdomnymi. Komenda SM mieści się w Urzędzie Miasta w pokoju 9 A (budynek B), tel. 77 416 06 60.

Nie zapomnij udostępnić: