Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 stycznia, 2017 Tytuł artykułu

Aktywny Kreatywny Maluch w Brzegu. Ruszają zajęcia dla naszych przedszkolaków

Treść artykułu

Zajęcia szachowe, edukacyjne wycieczki dzieci a nawet nauka podstaw obsługi komputera – to tylko niewielka część dodatkowych zajęć, jakie są prowadzone w brzeskich przedszkolach publicznych. Wszystko dzięki dofinansowaniu projektu Aktywny Kreatywny Maluch, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Gmina Brzeg znalazła się na liście wybranych projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy. Pieniądze zostaną przekazane w ramach wsparcia edukacji przedszkolnej.

W brzeskich przedszkolach trwają już zajęcia edukacyjne, część z nich ruszy także w ciągu najbliższych dni lub tygodni. W tej sprawie w Urzędzie Miasta w Brzegu miała miejsce narada z dyrekcją placówek. Omawiano poszczególne zadania edukacyjne, które będą wykonywać konkretne placówki, a także poruszano kwestie finansowania projektu. Prowadzący spotkanie, zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowki przekazał wytyczne do realizacji projektu dla poszczególnych przedszkoli.

Otóż wartość zadania wynosi ponad 582 tys. zł, z czego Gmina Brzeg otrzyma na ten cel aż b 495 tys. zł. W ramach funduszy zostaną nie tylko zorganizowane dodatkowe zajęcia, ale także kursy dla nauczycieli. Sfinansowany będzie też zakup pomocy dydaktycznych oraz sprzętu, w tym mebli, komputerów itp.

Realizacja projektu potrwa do końca sierpnia 2018 roku.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: