Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Jasełka pt. „Przy żłóbku Pana”, przygotowane przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 w Brzegu

Treść artykułu

 

  Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła

Była noc, ciemna noc, ona szła
dokąd idziesz panienko,
taka krucha jak szkiełko   
Do Betlejem panienka szła
 
Szła przez ciemność zawieje,
niosła ludziom nadzieję
świt nowego lepszego dnia
 
 
…. takimi słowami rozpoczęły się 10 grudnia 2015 r., Jasełka pt. „Przy żłóbku Pana”, przygotowane przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 w Brzegu.
 
Zgodnie z 15-letnią tradycją przedszkola, przedstawienie przygotowały najstarsze grupy – dzieci z grupy „Pszczółki” i „Stokrotki” pod kierunkiem Pani Grażyny Dziedzic, Joanny Pich oraz Eweliny Guźniczak. Wszystkich przybyłych do sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury gości, powitała dyrektor przedszkola – pani Grażyna Rosińska.
W rolę Maryi wcieliła się Izabela Ostafińska, natomiast postać Józefa została odegrana przez Witolda Michałowskiego. Dzieciom z najstarszej grupy towarzyszył malutki Jezusek – Miłosz Bednarz.
Scenariusz Jasełek obfitował w kolorowe stroje oraz piękne kolędy i pastorałki. Gdy rozbłysła pierwsza gwiazdka, do szopki w Betlejem przybyli z darami Trzej Królowie, pasterze oraz dzieci z różnych stron świata. Nie obyło się bez małego murzynka z dalekiej Afryki. Do Betlejem przybyli również goście z odległej Azji, gorących Hawajów oraz dumne dzieci z Polski, które pięknie zatańczyły krakowiaka. Na zakończenie przedstawienia, wszystkie dzieci zaśpiewały całym swoim sercem „Przy żłóbku Pana w Betlejem…”
Piękną uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Tomasz Witkowski – zastępca Burmistrza Brzegu oraz Pani Barbara Mrowiec – Przewodnicząca Rady Miasta, którzy na zakończenie Jasełek wraz z Panią dyrektor przedszkola, Grażyną Rosińską oraz przewodniczącą Rady Rodziców Aleksandrą Kaszub, podziękowali małym artystom za wzruszające przedstawienie, które ujęło za serca wszystkich zebranych gości i wprowadziło w radosny świąteczny nastrój.
W uroczystości uczestniczyli również byli i obecni pracownicy przedszkola, rodzice, dziadkowie…sala widowiskowa BCK i balkony zostały wypełnione po brzegi, a oklaskom nie było końca.
Mamy nadzieję, że dzień ten na długo zapadnie w Naszej pamięci.
 
 
Z podziękowaniami za trud i pracę włożoną w przygotowane Jasełka
Rodzice z grupy „Pszczółki”
Nie zapomnij udostępnić: