Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Rynek bez samochodów? Władze Brzegu mają pomysł na skuteczne rozwiązanie problemu

Treść artykułu
 
Likwidacja strefy płatnego parkowania to nie jedyne pomysły na organizację ruchu drogowego w centrum miasta. Burmistrz Brzegu ma pomysł na stworzenie tam deptaku w prawdziwego zdarzenia.
 
Strefa płatnego parkowania przestawnie funkcjonować od 7 lutego. Jednocześnie Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak rozpoczął przygotowania do opracowania koncepcji zmiany organizacji ruchu w samym rynku oraz na sąsiednich ulicach. Celem jest stworzenie strefy wolnej od ruchu samochodowego wokół ratusza.
 
– Prace polegające na konsultacji z przedstawicielami służb mundurowych oraz cywilnych już trwają. Jesteśmy po pierwszych spotkaniach, w których wzięli też udział reprezentacji środowiska rowerowego i taksówkarskiego – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Aktualnie bowiem mamy do czynienia z fikcją w tym rejonie miasta. Teoretycznie znaki zakazują ruchu, a faktycznie nie można spokojnie spacerować po rynku, czy ulicy Długiej. Moim zamierzeniem jest aby były to deptaki bezpiecznie dla pieszych i rowerzystów, a auta wjeżdżały tam wyjątkowo. W wypadku np. zagrożenia mienia lub życia oraz czasowego dostarczania towarów. W tym kierunku zmierza opracowanie nowej organizacji ruchu.
 
Gotowy projekt zostanie przedłożony komisji ds. organizacji ruchu drogowego przy starostwie powiatowym, która to wydaje decyzję w tej sprawie. Projekt zostanie też podany do publicznej wiadomości przed jego ostatecznym zatwierdzeniem.
 
   
 
Nie zapomnij udostępnić: