Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Uwaga kierowcy: zamknięty dojazd od rynku od ulicy Reja

Treść artykułu

 

To kolejne zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta. Powodem jest przebudowa ulicy Reja, która zmierza do finiszu.
 
Drogowe prace budowlane trwają aktualnie na odcinku od skrzyżowania Reja z Zakonnic, aż do wjazdu w ulicę Młynarką i rynek. To ostatni etap przebudowy Reja. Z konieczności ten odcinek jest całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego i rowerowego. Z chodników mogą bez problemu korzystać piesi. Firma wykonująca prace chciałaby je sfinalizować do końca roku. W ten sposób ulica Reja, po raz pierwszy od 2009 r., byłaby całkowicie przejezdna.
 
Sfinalizowane prac na skrzyżowaniu Reja i Zakonnic oznacza powrót do dotychczasowej organizacji ruchu, czyli: ulica Dzierżonia (gdzie prowadzony był objazd) jest drogą jednokierunkową (na czas objazdu ruch był prowadzony w obu kierunkach). Ulica Polska, w kierunku Kapucyńskiej, jest Zamknięta.  
 
Zakończono natomiast przebudowę kolejnego odcinka Reja, od skrzyżowania z Polską do krzyżówki z Zakonnic. Miejsce to było wyłączone z ruchu przez ostatnich kilkanaście dni. Wcześniej wykonywano fragment od wjazdu z ulicy Kamiennej do krzyżówki z ulicą Polską.
Przebudowa Reja ruszyła pod koniec lata. 
Nie zapomnij udostępnić: