Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Chcesz się pozbyć zużytej odzieży? Wyjaśniamy, jak to zrobić

Treść artykułu

 

Mając na uwadze utrzymanie odpowiedniej czystości i porządku na terenie naszego miasta, zwracam się do mieszkańców z prośbą o odpowiednie pozbywanie się odpadów tekstylnych jakimi jest używana odzież.

Głównym problemem związanym z tego typu frakcją odpadów jest gromadzenie jej w nadmiernych ilościach wokół pojemników na odpady. Najczęściej sytuacja taka ma miejsce wskutek braku specjalnych kontenerów na używaną odzież lub ich nadmiernego przepełnienia. Wówczas mieszkańcy wystawiają niepotrzebne tekstylia, z myślą że przydadzą się osobom potrzebującym, w formie wystawek wokół pojemników. Ten sposób pozbywania się używanej odzieży, przyczynia się do powstawania małych składowisk śmieci na lokalnych podwórkach. Stare ubrania zalegające luzem obok kontenerów, są wielokrotnie roznoszone  przez osoby trzecie co prowadzi do powstania jeszcze większego bałaganu. Ponadto tekstylia takie niszczeją, najczęściej zamakają i stają się wtedy niezdatne do noszenia.

Dlatego jeśli chcemy aby nasze stare ubrania stały się przydatne musimy postępować z nimi w sposób właściwy . Istnieje kilka odpowiednich sposobów na pozbycie się niepotrzebnych tekstyliów, m.in.:
 
1. oddanie używanej odzieży bezpośrednio różnym organizacjom, które przekazują ją potrzebującym np. katolicka organizacja charytatywna Caritas czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej;
 
2. wrzucanie niepotrzebnych tekstyliów do specjalnych kontenerów należących do firm, które zajmują się przetwarzaniem zebranych materiałów;
 
3. przekazanie starych ubrań do utylizacji, w formie odpadów zmieszanych;
 
4. oddanie zużytych materiałów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
 
Dzięki powyższym działaniom mieszkańcy będą mieli pewność że używana odzież rzeczywiście trafi do osób potrzebujących bądź zostanie powtórnie przetworzona. Dodatkowo przyczyni się to do utrzymania porządku na terenie miasta.
 
 
Z up. Burmistrza
Z-ca Burmistrza
Bartłomiej Kostrzewa
Nie zapomnij udostępnić: