Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

35-lecie Zespołu "Biedronki". Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Treść artykułu

 

 

Po tym widowisku nikt już nie ma wątpliwości, że zaproszenie do siebie któregokolwiek z występujących w nim zespołów gwarantuje udane wydarzenie. Mowa o grupach taneczno-muzycznych działających przy brzeskim Klubie Wojskowym, które nazywają się „Biedronkami”. Jedno jest pewne: na każdy ich występ trzeba zabrać dobry humor, a może nawet rękawiczki. W jakim celu? Bo na pewno będą boleć nas ręce od oklaskiwania artystów. Są świetni! Proszę zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, jakie miało miejsce 12 grudnia 2015 r..

Oprócz „Biedronek” są jeszcze te starsze, czyli „Biedrony”, a także z nich-mówiąc językiem wojskowym-rekrutujące się starsze artystki i artyści młodzieżowi, których znamy z kolei z naszych brzeskich zespołów i nie tylko. I tak już od 35 lat…

Widowisko jubileuszowe zostało podane w sposób perfekcyjnie wyrafinowany artystycznie. Nieco ponad godzina szybkiej akcji na scenie, do tego świetne występy taneczne i wokalne, a przy okazji odrobina humoru sprawiły, że nikt nie wyszedł z Brzeskiego Centrum Kultury (gdzie miał miejsce jubileusz grupy) zawiedziony. Wydaje się, że widowisko powinno być powtarzane cyklicznie, a artyści powinni go pokazywać szczególnie w innych miastach. Miejmy nadzieję, że tak będzie bo naprawdę warto.

Jak opowiedzieć w sposób wartki i szybki okres 35 lat? Myślę, że organizatorzy wydarzenia znaleźli na to dobry sposób. Fabuła wydarzenia opowiadała (proszę zobaczyć zdjęcia dołączone poniżej) opowiadała o muzyku (w tej roli kompozytor, pianista, gitarzysta i wokalista Grzegorz Bukowski), który szuka pomocy u psychiatry (w tej roli reżyser i wokalistka Joanna Koronkiewicz) próbując uciec od opętania biedronkami. Widzi i słyszy je wszędzie. Próbując leczyć chorego, pani doktor pyta pacjenta o jego wspomnienia i stany emocjonalne. Słyszy tylko jedno: Biedronki! Widzowie zostali poprowadzeni (z pomysłem reżyserów, za co ogromne brawa) przez całe spektrum obecnej działalności Biedronek będącej wynikiem 35 lat pracy. Były występy najmniejszych dzieci, potem młodzieży, a na koniec gwiazd, które osiągnęły sukces muzyczny. Nie zabrakło aktorek: Emilii Komarnickiej czy Zuzanny Zazulin, oraz wokalistek; Sabiny Dąbrowskiej, Joanny Koronkiewicz. Na scenie pojawili się muzycy, którzy przez lata byli związani z „Biedronkami”: Grzegorz Bukowski, Łukasz Rosiński, Szymon Sobolewski i inni.

Na koniec były owacje publiczności na stojąco, a dowódca 1 Brzeskiego Pułku Saperów Płk Marek Golan wręczał nagrody pułku dla zasłużonych artystów. W imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka życzenia i gratulacje dla artystów wraz z kwiatami dla instruktorów przekazał zastępca Burmistrza Bartłomiej Kostrzewa. Gratulacje składał też Starosta Brzeski Maciej Stefański. Były też gratulacje od oficjeli z Warszawy, którzy do Brzegu przyjechali z gratulacjami od samego Ministra Obrony Narodowej.

W całym wydarzeniu pojawia się natomiast jedna najważniejsza gwiazda „Biedronek”. To instruktorka, nauczycielka śpiewu i wychowawczyni wielu pokoleń artystycznej brzeskiej młodzieży-Pani Jana Koronkiewicz.

Obecnie Pani Jana jest kierownikiem Klubu Wojskowego, ale to oczywiście tylko funkcja. Na co dzień wszyscy znają ja jako dobrą koleżankę, po prostu-Janę. To sprawia, że Klub i „Biedronki” mają takie sukcesy.        

Świetnie, że „Biedronki” działają u nas od 35 lat, jeszcze lepiej, że wojsko gwarantuje działalność Klubu Wojskowego-instytucji, która-jak to się teraz modnie mówi-„robi robotę” i kulturę.  

Tak trzymać i powodzenia na kolejne lata!

 

Nie zapomnij udostępnić: