Ruszyła świetlica środowiskowa dla społeczności Romów
Członkowie społeczności romskiej z Brzegu i okolic mają nareszcie własne miejsce spotkań. Świetlica środowiskowa, która działa przy ul. Towarowej 6, jest już otwarta dla wszystkich chętnych.
Świetlica, która ruszyła dzięki wsparciu władz miasta i województwa opolskiego, ma być miejscem spotkań dla najmłodszych członków społeczności romskiej. Mieści się w budynku przy ul. Towarowej, administrowanym przez Brzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Podczas uroczystości, na której był obecny Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Romów w RP Jan Korzeniowski oraz prezes brzeskiego stowarzyszenia Romów Biała Gwiazda Robert Góral, dyskutowano o współpracy samorządu z członkami stowarzyszenia. Romowie przekazali podziękowania dla władz miasta za wsparcie w postaniu świetlicy.
Polecane artykuły w tej kategorii
Ostrzeżenie przed upałem
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 25 czerwca 2026 roku o godz. 9.00 w Sali Stropowej Ratusza w Brzegu odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 – 2029 z...
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 18 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej MOSiR w Brzegu ul. Sportowa odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 –...