Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Gramy dla Sandry. Musi być zdrowa! (aktualizacja)

Treść artykułu

To była płynąca prosto z serc, spontaniczna akcja solidarności i łączenia się w cierpieniu choroby z Sandrą. Prawdziwe świadectwo wsparcia dali w środowe południe (9 grudnia 2015 r.) jej rówieśnicy wraz z całą społecznością szkolną. Zorganizowali akcję zbierania funduszy na leczenie koleżanki. Rozmach przedsięwzięcia zaskoczył nawet jej rodziców, obecnych podczas całego wydarzenia.

(Informacja z piątku, 11 grudnia) – Tylko w czasie wczorajszego koncertu zebraliśmy kwotę: 27.693,27zł.  Hurrra!!!!!.  Zbiórka publiczna trwa do 18 grudnia, więc kwota na pewno się zwiększy, ponadto wielu rodziców dokonało i dokona przelewu na konto Fundacji OSÓB NIEPEŁNOSPARWNYCH "SŁONECZKO".  Pozdrawiamy wszystkich darczyńców – informuje  Lucyna Bończak, dyrektor ZS nr 2 z OI
 

Szkolna hala sportowa zamieniła się w arenę koncertowo-cyrkową. Przed publicznością prezentowali się artyści z Coco Dance Center, czy Brzeskiego Centrum Kultury. Pokaz dali iluzjoniści, a grali muzycy z North West Passage. Sale lekcyjne zmieniły się w kawiarenki, w których można było nabyć słodkie pyszności, a stoły ustawione na korytarzach uginały się od drobiazgów, z pewnością przydatnych w domu, ale niezbędnych do kupienia, aby wspomóc leczenie nastolatki. Nie zabrakło też żołnierzy ze sprzętem wojskowym, ponieważ saperzy z 1. Brzeskiego Pułku Saperów postanowili również wziąć udział w przedsięwzięciu.

Ale kulminacyjnym punktem akcji charytatywnej była licytacja przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów. Na widowni nie zabrakło zatem rodziców uczniów, przedsiębiorców, ludzi dobrej woli oraz wszystkich, którzy postanowili włączyć się w pomoc dla Sandry. Również i tu można było nabyć fajne rzeczy wspierając chorą nastolatkę. Obowiązkowo w komplecie zjawiły się władze naszego miasta, na czele z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem. Włodarz miasta wspólnie ze swoimi zastępcami-Tomaszem Witkowskim i Bartłomiejem Kostrzewą-aktywnie brali udział w licytacji, ciesząc się później z nabytych tą drogą m.in. koszulek gwiazd futbolu.

Licytację prowadził nauczyciel "dwójki" Kordian Zamojski oraz znany wszystkim społecznik Bartek Wojtkowski.

Z pewnością Sandra ma wiele powodów do radości. Setki osób łączyło się z nią w trudach pokonywania ciężkiej choroby, z jaką przyszło się zmagać młodziutkiej uczennicy Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.Dziewczyna cierpi od 2007 roku na rzadką chorobę, której kosztów leczenia nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.Stąd konieczność kosztownego leczenia, jakie właśnie obecnie przechodzi uczennica. Cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania wspierając koleżankę w leczeniu.

Sandra nadal będzie potrzebować Państwa wsparcia duchowego i pomocy do czasu całkowitego wyzdrowienia. Wszelkie osoby, które mogą w jakikolwiek sposób pomóc nastolatce, w tym również w postaci wsparcia finansowego, mogą kontaktować się z dyrekcją "dwójki".

Jak widać, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, jest szkołą integracyjną nie tylko z nazwy, ale również i z działania. Tak trzymać! 

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia.

A w piątek, 11 grudnia szkoła przysłała poniższe podziękowania:

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”
 
„Officium officio provocatur"– Życzliwość wywołuje życzliwość – 
 
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
  Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
  Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
  wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.
 
Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ogromną ofiarność
okazaną podczas Koncertu Charytatywnego „GRAMY DLA SANDRY”                                                                      w dniu 9 grudnia 2015r.
  z serca wszystkim Szlachetnym Ludziom
DZIĘKUJĄ
Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu

 

Podczas koncertu zebraliśmy kwotę; +27.693,27zł
Nie zapomnij udostępnić: