Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 listopada, 2015 Tytuł artykułu

W Brzegu nie będzie Strefy Płatnego Parkowania. Radni poparli inicjatywę Burmistrza

Treść artykułu
Od 7 lutego 2016 roku, a więc za nieco ponad trzy miesiące, w centrum miasta nie będzie Stefy Płatnego Parkowania. Uchwałę w tej sprawie przyjęli na sesji Radni Miejscy. Inicjatorem jest Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
Burmistrz wielokrotnie zapowiadał (jeszcze w trakcie kampanii wyborczej), że jego działania będą zmierzać do likwidacji Stefy Płatnego Parkowania. Przekonywał, w ślad za głosami mieszkańców, że płatne parkingi, obejmujące niemal całe centrum  miasta,  m.in. uniemożliwiają rozwój gospodarczy i działają na szkodę przedsiębiorców. Obecni na sesji radni (19 z 21 osobowej rady) jednogłośnie podzielili argumenty Burmistrza Brzegu.
– Dziękuję Państwu Radnym za zrozumienie problemu i konstruktywne obrady, które poprzez przyjęte na sesji rozwiązania zmierzają do rozwoju naszego miasta i rozwiązywania jego problemów – powiedział po sesji Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
Strefa Płatnego Parkowania ma obowiązywać do 6 lutego 2016 r. Wówczas kończy się umowa z firmą administrującą płatnymi parkingami. Od 7 lutego 2016 roku nie będzie już obowiązku płacenia za postój na ponad 20 ulicach i skwerach obejmujących rejon opłat.
Poza Strefą Płatnego Parkowania znajdują się: w ciągu ulicy Bolesława Chrobrego-parking przy sądzie, obok Banku Spółdzielczego oraz przy ul. Polskiej, pomiędzy Reja i Dzierżonia. Parkingi znajdują się poza pasami drogowymi dróg publicznych i ich administratorem jest Zarząd Nieruchomości Miejskich.
Nie zapomnij udostępnić: