Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Wszystkie dzieciaki kochają misiaki. Informacja z Publicznego Przedszkola nr 3

Treść artykułu
25 listopada swoje   święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci   i niezastąpiona Przytulanka – Pluszowy Miś.
 
Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Brzegu, którym ukochane misie, miśki   i misiaczki towarzyszyły w przedszkolnej „krzątaninie”.                  
 
W tym dniu z misiami dzieci bawiły się, tańczyły, liczyły, odgadywały zagadki, rysowały, malowały, słuchały bajeczek, no   i oczywiście przytulały się do nich. Z misiami można także ćwiczyć- co również miało miejsce tego dnia . Dzieci z grupy Biedronek wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciu otwartym „Misiowa gimnastyka”. Wspólne ćwiczenia i zabawy dostarczyły wszystkim dużo radości, śmiechu. Rodzice mięli okazję zobaczyć spryt, szybkość i zwinność swoich pociech, dzieci zobaczyły rodzica jako partnera do dobrej zabawy.
 
Wielkie Misiowe Zgromadzenie Przedszkola Publicznego nr3 w Brzegu nadało przedszkolakom  tytuł  Przyjaciela Pluszowego Misia.
 
Oto misiowe fakty sprzed lat: 
„W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek.         Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w  języku angielskim  jest określeniem wszystkich pluszowych misiów”.
 
                                                                                                               

Danuta Rudnicka 

 
 
 
Nie zapomnij udostępnić: