Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Konkurs ,,Brzeg – Moje miasto” w Publicznym Przedszkolu nr 5

Treść artykułu

 

Nawet pochmurna listopadowa aura nie zniechęciła brzeskich przedszkolaków do udziału w konkursie wiedzy na temat ich rodzinnego miasta pt. „ Brzeg- moje miasto”.  Jest to konkurs , który cyklicznie odbywa się w Przedszkolu Publicznym nr 5  znajdującym się na ulicy Boh. Monte Cassino.  Każdego roku do konkursu przystępują reprezentanci wszystkich brzeskich placówek, po dwie osoby z każdego przedszkola.  
 
Tegoroczny quiz wiedzy o mieście   odbył się dnia 19 listopada i wzięło w nim udział dwudziestu uczestników w wieku pięciu lat . Prowadziły go nauczycielki  PP 5: p. Kamila Kuriata i p. Monika Kużdżał.
 
Przybyli na konkurs reprezentanci brzeskich przedszkoli świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich pytaniami. Dotyczyły one głównie znajomości   zabytków, atrakcji turystycznych oraz historii   naszego miasta. Wśród zagadnień   adresowanych do dzieci   znalazły się m.in. pytania   o wygląd   herbu Brzegu, czy położenie miasta nad rzeką Odrą . Dzieci wykazały   się nie tylko szeroką wiedzą na temat własnego miasta, lecz również umiejętnością współpracy z partnerem oraz znajomością zasad uczciwej rywalizacji.
  Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwała specjalnie powołana komisja, w składzie której zasiedli: przedstawiciel Gminy Brzeg p. Andrzej Peszko, wiceprezes ds. dzieci i młodzieży przy PTTK oddział Ziemi Brzeskiej  p. Elżbieta Kużdżał  oraz p. Jacek Zajączkowski – nauczyciel akademicki .
 
Werdyktem jury, mimo zaciętej walki, wszystkie dzieci zdobyły zaszczytne pierwsze miejsce. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, plecakami , gadżetami z biura promocji Gminy Brzeg   oraz słodkościami.
 
Konkurs odbył się w ramach zadania realizowanego przez PTTK oddział Ziemi Brzeskiej ,,Brzeg jakiego nie znamy” i był współfinansowany przez Gminę Brzeg.
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: