Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Trwa przebudowa ulicy Reja. Informacja dotycząca stanu zaawansowania inwestycji

Treść artykułu

 

Dotychczas wykonawca prac zrealizował odcinek jezdni pomiędzy wjazdem w ulicę Reja od ulicy Kamiennej, poprzez skrzyżowanie z ulicą Kapucyńską aż do krzyżówki z Polską.
 
Na samym skrzyżowaniu Reja z ulicą Polską trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci gazowej. Z tego powodu wykonawca zmuszony był do przerwania prac w tym miejscu i kontynuowania robót na kolejnym odcinku. Obejmuje on jezdnię pomiędzy ulicami Polską a Zakonnic.
 
– Aktualnie wykonawca zakończył pracę na około jednej trzeciej długości tego odcinka – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Kontynuowana jest rozbiórka starej jezdni na dalszym jej fragmencie. Chciałem wyjaśnić jednocześnie, że awaria sieci gazowej była dla nas zaskoczeniem i wcześniej nie byliśmy w stanie jej przewidzieć. Nadal naszym zamierzeniem jest uruchomienie całości przebudowanej ulicy Reja do końca roku. Jednak może to być zagrożone właśnie z uwagi na nieprzewidziane awarie sieci i konieczność ich usuwania przez firmy zewnętrzne. Przypominam również, że w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych prace będą przerwane i kontynuowane wiosną. Ale to oczywiście ostateczność. Póki co, korzystając ze sprzyjającej pogody, staramy się wykonać jak największą część ulicy Reja. Efekty prac można już zobaczyć jeżdżąc nową jezdnią lub spacerując chodnikami po wyremontowanej części Reja.
 
Z konieczności z ruchu drogowego wyłączone jest skrzyżowanie Reja z Polską oraz fragment jezdni w kierunku ulicy Zakonnic.
 
Niebawem zakończy się remont cząstkowy nawierzchni jezdni i chodników na docinku ulicy Panieńskiej. Jest to droga zlokalizowana również w ścisłym centrum miasta.
 
 
 
 
 
 

 

 

 
Nie zapomnij udostępnić: