Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Święto Służby Więziennej. Uroczysta odprawa w brzeskim zamku

Treść artykułu

 

Uroczystość połączona z odprawą brzeskich i grodkowskich funkcjonariuszy Służby Więziennej miała miejsce w salach brzeskiego zamku (20.11.2015 r.). Podczas ceremonii dyrektor okręgowa Służby Więziennej płk Lidia Ojenik wręczyła akty mianowania na stopnie służbowe oraz oznaczenia "Za zasługi w pracy penitencjarnej".

Brzeski Zakład Karny składa się z dwóch jednostek: w Brzegu oraz oddziału zewnętrznego w Grodkowie. W obu służby ponad 160 funkcjonariuszy i pracuje lub współpracuje blisko 30 pracowników cywilnych.

Święto funkcjonariuszy było okazją do wręczenia podziękowań dla wyróżniających się pracowników Służby Więziennej w pracy na rzecz samorządu. Przedstawiciele władz lokalnych-Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Starosta Brzeski Maciej Stefański-uhonorowali drobnymi upominkami książkowymi oraz dyplomami gratulacyjnymi kilkoro funkcjonariuszy. Wśród nich byli m.in. Piotr Nawrot oraz Marcin Samul, którzy otrzymali podziękowania z rąk Burmistrza Jerzego Wrębiaka.

– Podziękowania za pracę na rzecz porządku i bezpieczeństwa, a także na rzecz rozwoju lokalnego kieruję w stronę wszystkich funkcjonariuszy służących w naszym mieście. Osobne życzenia proszę przekazać również funkcjonariuszom oddziału zewnętrznego w Grodkowie. Często Państwa praca jest może mało znana z racji tego, że służycie za murami i wykonujecie ciężkie zadania pracy penitencjarnej. Chciałem podkreślić, iż współpraca Państwa z miastem jest widoczna w różnych aspektach i za to właśnie składam Państwu serdeczne podziękowania i życzenia pomyślności w służbie – powiedział Jerzy Wrębiak.

Płk Lidia Olejnik była pod wrażeniem efektów współpracy z samorządami miasta i powiatu, kierowanych przez nią funkcjonariuszy. Podkreśliła, że po raz pierwszy spotyka się z takim docenieniem pracy funkcjonariuszy SW przez samorządy lokalne. Zapewniła, że opolski inspektorat SW zawsze będzie współpracować ze środowiskami lokalnymi na rzecz ich rozwoju.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: